Nem született meglepetés a Tippmix Női NBI/A bajnokság 5. fordulóján, a Vasas Akadémia hazai pályán 64-81-re kapott ki a TARR KSC Szekszárdtól. Izgalmas első félidőt követően a harmadik negyedtől a vendégek érvényesítették akaratukat, tíz pont fölött stabilizálódott a különbség, lányaink pedig nem tudtak csodát tenni. Négy győzelem után véget ért a veretlen sorozat, de a jobb csapat győzött.

Ismét megtelt a Pasaréti Sportcentrum lelátója, a hazai szurkolók mellett szép számban érkeztek Szekszárdról is, így bízhattunk benne, hogy a hangulatra nem lesz panasz. Dom Davis kaparintotta meg a feldobást, majd passzából Kádár Orsi értékesített egy távoli duplát. Összeszedettebnek tűnt a hazai csapat a rajtot követően, Szerencsés Tami ziccere után a labdát is megszereztük, amiből Dom Davis értékesíthetett büntetőket. Bő másfél perc elteltével, Boros jóvoltából kezdte meg a pontgyártást a Szekszárd, majd Baa is betalált egy gyorsindítást követően. Kezdtek magukra találni a vendégek, egy alapvonali figurából a vezetést is átvette ellenfelünk. A negyed felénél egy kicsit megtorpantunk, Nenad Markovic mester is feltett egy mit játszunk kérdést az oldalvonal mellől. A rövid hullámvölgyet Dom Davis büntetői igyekeztek megtörni, majd a csereként érkező Jáhni Zsófi ziccerével egyenlítettünk, eredményes volt a hazaiak gyorsindítása. Előbb Horváth, majd Whittle is hárompontost tudott értékesíteni, így vezetőedzőnk hat perc játék után időt kért 10-16-os állásnál. Jáhni Zsófi újabb villámgyors ziccerével mentünk tovább, majd ismét amerikai irányítónk állhatott a büntetővonalra. Czirkos Pankát ünnepelhette a hazai tábor, szép duplát követően fiatal játékosunk labdát szerzett, majd egy könnyű ziccert is értékesített. Erre is volt válasza a vendégeknek, Holcz és Westbeld vezérletével 20-24-re hozta az első tíz percet a Szekszárd.

Vendég gyorsindítással és Baa ziccerrel folytatódott a találkozó, majd Madár Eszti mentette meg az akciónkat egy utolsó másodperces ziccerrel. Borosék összecsapását láthattuk a pályán, Julcsi ütött oda ellenfelének, Bertának, az akció pedig egy családi öleléssel zárult. Borka Boricic és Dom Davis visszatérése jót tett csapatunknak, ám védekezésben volt jónéhány rövidzárlatunk, ami miatt nem tudtunk közelebb kerülni. Jáhni Zsófi szép centermunkából értékesített egy ziccert, ezzel 28-32-re módosult az eredmény a negyed felénél. Agresszióból nem volt hiány, mindkét együttes kő keményen lépett fel az ellenféllel szemben, a játékvezetők pedig néhány percig engedték is a pofozkodást. Czirkos Panka ziccerét követően a szekszárdiak kértek időt, majd Westbeld vezérletével hat szerzett ponttal rövid idő alatt tíz pontra növelte a különbséget ellenfelünk. Nenad Markovic kénytelen volt időkéréssel rendezni a sorokat. Molnár-Budácsik Dorka törte meg a Vasas csendjét, Westbeld azonban hárompontossal válaszolt zárkózási kísérletünkre. Csapatkapitányunk utolsó másodperces ziccerével zárult az első félidő, 36-44 állt az eredményjelzőn. Húsz perc játékot követően a legjobb pontszerzők Westbeld (11), Dom Davis (10) és Whittle (9) voltak.

Dom Davis faultját követően Westbeld dobhatott két büntetőt, két negyed után nagyon egyik játékosnak sem kellett izgulnia a faultproblémák miatt. Irányítónk nagy energiákat mozgósított mind támadásban, mind védekezésben, az ő szép asszisztjából dobhatott könnyű ziccert Molnár-Budácsik Dorka. A faultok hiányát reklamálta vendég oldalon a közönség, rögtön három hibát is fújtak a játékvezetők a Vasas ellen. Whittle mellett Boros volt a KSC vezére ebben a szakaszban, utóbbi tripláját követően 44-53-ra módosult az eredmény, Nenad Markovicnak pedig bőven volt mondanivalója tanítványainak. Johnson büntetőjével vált kétszámjegyűvé a különbség, hazai oldalon azonban Szerencsés Tami duplája törte meg a hosszú csendet. Bizonytalanná váltunk támadásban, nem találtuk a szabad embert és néha úgy tűnt, az ötletekből is kifogytunk. Két és fél perccel a vége előtt vezérünket, Dom Davis-t kellett lekísérni a pályáról, irányítónk a bokáját fájlalta. Két játékosunkat is lekaszálták a vendégek a gyűrű alatt, a játékvezetők sípja azonban Borka Boricic ellen szólalt meg, aki láthatóan bosszúból ütött vissza ellenfelének. Baa csak a második büntetőt értékesítette a sportszerűtlen faultot követően, ez volt az utolsó sikeres kísérlet a harmadik negyedben.

48-61-ről folytatódhatott a találkozó, Jáhni Zsófi duplájával tértünk vissza a pályára, majd védekezésben is sikerült részeredményt elérnünk. Hiába Molnár-Budácsik Dorka szép asszisztja Borka Boricic-nek, a vendégek Bernáth és Baa jóvoltából nem hagyták közeledni a Vasast. Dom Davis rögtön egy duplával, majd egy assziszttal tért vissza a pályára, az ő jelenléte nélkülözhetetlen volt a mai napon, hogy egyáltalán álmodni tudjunk a meglepetésről. Tizenkét pontos hátrányban voltunk az utolsó negyed felénél, egy elveszített labdát követően Dom Davis ért vissza és blokkolta ellenfelét, az ítélet azonban két büntető volt. A rutinos Westbeld hárompontosával húzott el a Szekszárd, de Nenad Markovic három és fél perccel a vége előtt egy utolsó kupaktanácsra hívta lányait. Zárkózás helyett újabb Westbeld triplával folytatódott a párharc, vezetőedzőnk pedig sorcserét hajtott végre jelezve, hogy reális esélyünk már nincs csodát tenni. 64-81-es eredménnyel zárult a találkozó, a Vasas Akadémia négy meccs óta tartó veretlen sorozata ezzel megszakadt, a TARR KSC Szekszárd pedig továbbra sem talált legyőzőre a bajnokságban.

Először is gratulálok a Szekszárdnak, a mérkőzés végén azt lehet mondani, hogy könnyű győzelmet arattak. Voltak izgalmas percek, de összességében nem forgott veszélyben a sikerük. Ennek egyik legnagyobb oka az, hogy fejben nem érkeztünk meg a találkozóra. Hiányzott a győzni akarás és a küzdőszellem. Tudom, hogy a Szekszárd más kávéház és eléggé kimerültünk, hiszen a szezon első szakaszára hatalmas hangsúlyt fektettünk. Nem tudok haragudni a csapatra, de csalódott vagyok, amiért ma nem volt meg a kellő harciasság. Ugyanakkor ha valamikor rosszabbul kell játszani, az történjen meg inkább olyan ellenféllel szemben, mint a Szekszárd, akit a legjobb négybe várunk – nyilatkozott a mérkőzés végén Nenad Markovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – TARR KSC Szekszárd 64-81 (20-24, 16-20, 12-17, 16-20)

Fotó: Balogh Dávid