Serdülő/A csapatunk Szekszárdon járt a hétvégén, ahol a bajnokság felsőházának első főtábla selejtezőjét rendezték. Hullámzó játékkal vágtunk neki a két napnak, a házigazda TARR KSC Szekszárd, majd a Csata DSE/A ellen is kikaptunk. Az utolsó mérkőzésen a Darazsak Sportakadémia ellen egy rendkívül szoros harcot sikerült megnyernünk.

Nagyon rosszul kezdtük a meccset, feltett kézzel vártuk az ellenfelet. Sajnos az öltözőben megbeszéltekből nem sikerült sok mindent megvalósítani. Voltak jó periódusok a mérkőzésen, amikor jól védekeztünk és küzdöttek a lányok, több indítás kosarat is sikerült szereznünk. Egy meccs azonban minimum 40 percig tart, ezen a szinten már nem elég, ha csak pár percre szedjük össze magunkat. Ahhoz hogy győzni tudjunk, az egész meccsen koncentráltan, bátran és keményen kéne játszani. Remélem tanulunk sokat a mai meccsből és legközelebb már méltó ellenfelei lehetünk a Szekszárdnak – mondta a csapat edzője, Farkas Fanni.

Tarr KSC Szekszárd – Vasas Akadémia/A 78-61 (27-15, 13-22, 19-9, 19-15)
Vasas Akadémia/A: Horváth Réka 17, Jakó-Szalai Zita 13, Mayr Jana 10, Varga Sára 7, Bogyó Lau 5, Balás-Piri Kata 4, Éber Janki 4, Angyal Viki 1.

Sajnos az első perctől kezdve megadtuk magunkat, így az első félidőben nem tanúsítottunk túl nagy ellenállást. A második félidőre már kezdtünk felébredni, küzdöttek, koncentráltak a lányok. Sajnos a lelkesedés nem tartott sokáig, 2-3 hiba után újra feladtuk, így az utolsó negyedben inkább szenvedés volt amit csináltunk, nem kosárlabda – tette hozzá Farkas Fanni.

Csata DSE/A – Vasas Akadémia/A 103-30 (32-7, 19-5, 19-11, 33-7)
Vasas Akadémia/A: Horváth Réka 5, Jakó-Szalai Zita 5, Éber Janka 5/3, Bogyó Lau 4, Dávid Léna 4, Horváth Mira 3, Angyal Viki 2, Balás-Piri Kata 2.

Arra kértem a lányokat a meccs előtt, hogy felejtsük el az elmúlt két mérkőzést és kezdjünk el harcolni, adjanak bele mindent, ami még bennük maradt a selejtező utolsó meccsére. Szerencsére ez a meccs nagy részében meg is valósult, végre csapatként játszva, egymást segítve tudtunk kosarazni és ez elég erőt adott ahhoz, hogy az első félidőben kiharcolt előnyből megtartsunk annyit a meccs végére, hogy az elég legyen a győzelemhez – értékelt Farkas Fanni.

Vasas Akadémia/A – Darazsak Sportakadémia 70-68 (22-18, 20-16, 12-18, 16-16)
Vasas Akadémia/A: Éber Janki 18, Varga Sára 15/3, Horváth Réka 11, Balás-Piri Kata 7, Bogyó Lau 7, Jakó-Szalai Zita 5, Angyal Viki 4, Horváth Mira 2, Márton Gréti 1.