A Vasas Amazonok U12 négycsapatos tornán vett részt a hétvégén, amit a BEAC szervezett. Négy fővárosi csapat mérte össze tudását, lányaink két rendkívül szoros vereség mellett egy győzelmet is bezsebeltek.

A mérkőzést jól kezdtük, Léna vezetésével pedig a kosarakat is elkezdtük bedobálni. Sikerült a védekezésünkkel labdákat szerezni, illetve többször is felvetetni a labdát ellenfelünkkel, amikből újabb labdákat csíptünk el. Ez a fajta mentalitás és hozzáállás ment három negyeden keresztül, leszámítva egy-két percet, amikor alábbhagyott a lelkesedés és hagytuk zárkózni a Darazsakat. Az utolsó negyedre elfogyott teljesen mindenféle lelkesedés, nem akartunk kosarazni, védekezésünk nem volt, támadásban pedig több labdát adtunk el, mint ahány dobásig eljutottunk. A kemény munkával szerzett előnyt eltapsoltuk, így megvertük saját magunkat. Remélem jó tanulópénz ez mindenkinek. Kiemelendő Léna beletett munkája, Lujzi első félidei játéka és Janka, illetve Dorka védekezése, mely megadta a védelem alapját – mondta a csapat edzője, Ruska Norbert.

Vasas Amazonok – Kőbányai Darazsak 43-44 (17-11, 8+6 – 2+7, 9-12, 3-12)
Vasas Amazonok: Dávid Léna 13, Kuntzl Anna 7, Juhász Janka 7, Sárga Emese 5, Gergely Lujza 4, Szűcs Lili 2, Horváth Mira 2, Csépai Veronika 1, Jeszenszki Dorka 1, Klemencsics Sára 1, Szarvas Szinta, Hujber Anna

A fáradtság vagy még az előző mérkőzés miatt eléggé pontatlanul kezdtünk, a helyzeteinket mellé dobáltuk, a lepattanókat nem szedtük össze és a védekezésünk sem volt a legjobb. Szerencsénkre hét percig a Csata sem tudott élni a maga lehetőségeivel, így sokáig 2-2 volt az állás, majd a negyed végén dobtak még 3 ziccert. A második negyedben komolyabban vette mindenki a feladatát és óriási rohammal megfordítottuk a mérkőzést. Azt gondoltam, ez adhat egy lökést mindenkinek, hogy elhiggyék, képesek megcsinálni amit kérek és meg tudják nyerni a mérkőzést. Sajnos ez nem így lett, remek egyéni teljesítményekkel ismét felülkerekedett rajtunk a Csata. Az utolsó negyed roppant szoros volt végig, de a vezetést már nem tudtuk visszavenni, így újabb vereséget könyvelhettünk el – tette hozzá Ruska Norbert.

Csata Csillagok – Vasas Amazonok 40-39 (8-2, 9-24, 15-3, 8-10)
Vasas Amazonok: Dávid Léna 15, Sárga Emese 9, Hujber Anna 3, Gergely Lujza 3, Jeszenszki Dorka 3, Juhász Janka 1, Klemencsics Sára 1, Kuntzl Anna 1, Kapolyi Lilla 1, Martinovits Viola, Csépai Veronika

Izgalmasan kezdődött az utolsó mérkőzésünk, de csak mert meg voltunk szeppenve és nem mertünk keményen védekezni a harapósan kezdő BEAC-on. Sikerült megértetni a lányokkal, hogy ha bíznak egymásban és megjátszák egymást, akkor csapatként tudunk előrelépni és egyre könnyebb lesz a játék. Valamint, ha védekezésben odamegyünk agresszívan, akkor nemcsak időben kevesebbet kell védekeznünk, de a labda is a miénk lesz. Ezt elfogadva és megértve igazi örömjáték alakult ki. Járt a labda, a lányok élvezték a játékot és majdnem mindenkinek sikerült kosarat szereznie. Kimondottan tetszett, hogy a fiatalabbakat is remekül fogadták be a csapatba és gyönyörűen játszottak együtt egy csapatként. Összességében nagyon hasznos volt nekünk ez a torna, köszönjük szépen a meghívást a BEAC-nak, valamint köszönjük a mérkőzéseket a Kőbányának és a Csatának – értékelt Ruska Norbert.

BEAC – Vasas Amazonok 36-57 (11-11, 6+5-14+5, 8-12, 6-15)
Vasas Amazonok: Dávid Léna 11, Gergely Lujza 7, Klemencsics Sára 6, Martinovits Viola 6, Hujber Anna 5, Jeszenszki Dorka 5, Törő Zorka 5, Juhász Janka 4, Kapolyi Lilla 4 Csépai Veronika 2, Szűcs Lili 2, Németh Julianna