Az NBI/B bajnokság piros csoportjának 15. fordulóján a Vasas Akadémia az NKA Universitas Pécs otthonába látogatott. Igor Skocovski tanítványi novemberben nyertek utoljára mérkőzést, hosszú negatív széria tört meg tehát egy kemény ellenfél otthonában.

Nagyon jó meccset tudtunk játszani a Pécs ellen, remek hozzáállással kezdtük a találkozót, aminek köszönhetően magunkhoz ragadtuk az irányítást. Agresszívan védekeztünk, ami megalapozta a játékot, de sajnos buta hibáink is voltak, ezért nem tudtunk nagyon elszakadni. Hat pontos előnnyel vágtunk neki a második félidőnek, a harmadik negyed elején azonban kicsit bent ragadtunk az öltözőben. Ez elég volt ahhoz, hogy ellenfelünk felzárkózzon, de az előnyünket sikerült megtartani. Nagy csata volt az utolsó tíz percben, a játékrész feléig egyetlen ponttal vezettünk, ám sikerült néhány labdát szereznünk, gyorsindításokból pedig bebiztosítottuk a győzelmünket. Gratulálok a csapatomnak, remek munkát végeztek, külön megdicsérem Czirkos Pankát (23 IBM, 16 pont, 3 lepattanó 7 kiharcolt fault, 3 assziszt), Salamon Zsófiát (12 IBM, 16/3 pont, 4 lepattanó, 3 kiharcolt fault) és Kendelényi Lucát (11 IBM, 10 pont, 5 lepattanó) – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

NKA Universitas Pécs II. – Vasas Akadémia II. 63-72 (18-21, 15-18, 17-13, 13-20)
Vasas Akadémia: Felső G. 2, Vígh E., Subotic M. 8/6, Villányi D. 9/9, Vágó L. 2, Salamon Zs. 16/3, Kendelényi L. 10, Gelei K. 4, Czirkos P. 16/3, Szoboszlai L. 5/3, Boros B. 2