Magabiztos, 66-49-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia a VBW CEKK Cegléd ellen a Tippmix Női NBI/A bajnokság 2. fordulóján. Nenad Markovic tanítványai nagy elszántsággal és koncentrált játékkal irányították a találkozót, amivel a pasaréti győzelmek sorozata is megkezdődhetett.

Szép összjátékból Domonique Davis szerezte az első pontokat a találkozón, Szirony azonban egy hárompontossal válaszolt. A Vasas egész pályás letámadással, a CEKK zónával igyekezett meglepni az ellenfelet. Már az első perctől nagy csatát láthattunk a pályán, Dom Davis újabb duplájával vettük át a vezetést, majd az irányítás is a kezünkbe került. A negyed felénél kért időt a vendégek mestere, lendületünk azonban nem tört meg. Jovana Boricic ziccerével 13-5-ös előnyre tettünk szert, ám ekkor a Cegléd is begyújtotta rakétáit. Előbb Barnai, majd Szirony is betalált, letámadásunk azonban komoly fejtörést okozott ellenfelünknek. Borka Boricic labdát szerzett, Madár Kata pedig támadó faultot harcolt ki Barnain. Nagy iramot hozott az első negyed, harcias és brusztolós tíz percet zártunk, melyből a Vasas jött ki jobban. Ceglédi akcióval zárult az első tíz perc, Kaid ziccere azonban nem esett gyűrűbe, így 15-10-es előnnyel mehettünk pihenni.

Albert duplájával zárkózott a CEKK az első másodpercekben, ezt követően azonban lányaink ritmust váltottak. Kétszer is elvettük a labdát ellenfelünktől a jó letámadásnak köszönhetően, Dom Davis pedig hat pontos is szerzett szűk egy perc alatt. 21-12-re módosult az eredmény, nem jöhetett más, mint vendég időkérés. Farkas büntetői állították meg a Vasas rohamát, védekezésben mindkét együttes ragaszkodott a meccs eleji taktikához. Szirony, majd Czank hárompontosaival kaptak erőre és zárkóztak öt pontra a ceglédiek, ám Boros Berta duplájával és Borka Boricic kettő plusz egyével gyorsan megdupláztuk a különbséget. Barnai büntetőire a csereként érkező Kádár Orsi válaszolt egy hárompontossal, félidőhöz közeledve pedig a Vasas tűnt frissebbnek és összeszedettebnek. Barnai harmadik faultját ütötte be Jáhni Zsófin, így a vendégek vezére a kispadra kényszerült. Boros Berta hárompontosával zárult a félidő, amivel újra kétszámjegyűre nőtt a különbség, 39-27 állt az eredményjelzőn.

Jáhni Zsófi balkezes ziccerével folytatódott a találkozó, majd hosszú gólcsend szemtanúi lehettek a nézők. Mindkét csapaton kezdett úrrá lenni a fáradtság, ami főként a vendégek rossz döntésein volt látható. Dom Davis adott remek labdát Molnár-Budácsik Dorkának, majd folytatódott az adok-kapok. A Cegléd két rutinos játékosa, Czank és Barnai játszott össze szépen, amivel a vendégek ismét beköszöntek tíz alá, Nenad Markovicnak pedig egyre több mondandója volt játékosainak, így kénytelen volt időt kérni. Tovább zárkózott a CEKK Albertnek köszönhetően, a negyed utolsó perceire vérszemet kapott ellenfelünk, a Vasas rövidzárlatát azonban Madár Eszti szakította félbe két remek tempóval. Sikerült visszavernünk a ceglédi rohamot és újra tíz pontra távolodtunk az utolsó tíz percre kanyarodva.

Borka Boricic büntetőivel vágtunk bele a végjátékba, a cél egyértelműen az volt, hogy magabiztos távolságot tartsunk. Nenad Markovic továbbra is a letámadásba bízott, szerb légiósunk pedig hasznos két pontot szerzett a labdaszerzésből. Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, pontos támadásból azonban egyre kevesebbet láttunk. Nem mozdult el az eredmény, 15 ponton tudtuk tartani ellenfelünket, így a negyed feléhez közeledve a vendégek időt kértek. Nem teljesültek a kért utasítások ceglédi részről, Dom Davis és Jáhni Zsófi találataival pedig már lassan húszhoz közeledett a különbség, ami Jáhni Zsófi triplájával teljesült is. Szirony öt ponttal válaszolt a túloldalon, így egy perccel a vége előtt Nenad Markovic még rendezni kívánta a sorokat. Nem volt már elég ideje a CEKK-nek ahhoz, hogy veszélybe kerüljön a győzelmünk, így lányaink két forduló után veretlenül várják a szombati, BEAC elleni összecsapást.

Kemény mérkőzésre számítottunk, ráadásul úgy készültünk, hogy a találkozó nagy részében zóna védekezés ellen kell majd játszanunk. Mentálisan és fizikálisan is nehéz így támadni főleg annak tudatában, hogy a Ceglédnek van néhány rutinos játékosa, aki tudja hogyan kell mozgatni a zónát. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól tudtuk kezelni a mérkőzés hullámvölgyeit és fontos pillanatokban koncentráltak tudtunk maradni. Ezzel a két győzelemmel egyre magabiztosabbak leszünk és egy picit magasabbra tehetjük a magunkkal szemben állított lécet – nyilatkozott a mérkőzést követően Nenad Markovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Vasas Akadémia – VBW CEKK Cegléd 66-49 (15-10, 24-17, 9-11, 18-11)