Hullámzó játékkal szenvedtünk 62-48-as vereséget a TFSE-MTK ellen a Tippmix Női NBI/A 12. fordulóján. A negyedek első fele egyik alkalommal sem sikerült a tervek szerint, sok hibával és pontatlanul játszottunk fővárosi riválisunk otthonában.

Technikai problémával kezdődött a találkozó, a palánkot, amire a Vasas melegített le kellett cserélni a feldobás előtt, mivel nem működött rajta az óra. A hibát javították, lányaink még dobhattak párat az új palánkra, majd elrajtolt a meccs. A rövid csúszást követően Budácsik Dorka szerezte meg a labdát, az első pontokat azonban Dúl Terka jegyezte, ráadásul rögtön egy triplával jelentkezett a Vasas nevelésű játékos. Hibát hibára halmoztunk az első percekben, Milos Pavlovicnak hamar bele kellett nyúlni a rotációba. A csereként érkező Iggy Allen révén kezdtük meg a pontgyártást, az iramot azonban a hazaiak diktálták. 10-2-es TFSE előnynél kért időt vezetőedzőnk, Dúl Terka pedig egy kettő plusz egy akcióval tíz pont fölé növelte a különbséget. Úgy tűnt, nem tett jót nekünk a palánkcsere és egy ideig úgy tűnt, mintha be lenne deszkázva a gyűrű. Iggy Allen kettő plusz egy akciója hozta meg az áttörést, ráadásul a most a hazaiak kerültek hullámvölgybe. Myah Taylor tripláját követően irányítónk labdaszerzésből értékesített egy ziccert, amivel 13-10-re zárkóztunk. Két perccel a negyed vége előtt Iggy Allen találataival tudtunk előbb egyenlíteni, majd a vezetést is átvettük. Magához tért a TFSE és Király hárompontosának köszönhetően ők nyerték a kalandos első negyedet 20-17-re. A rövid pihenőt követően újabb rövidzárlat következett a Vasasnál, amire ellenfelünk két gyors kosárral büntetett. Támadásban ismét szétestünk, közel öt percig nem tudtuk bevenni a gyűrűt annak ellenére, hogy a helyzeteink megvoltak. Madár Eszti törte meg a hosszú csendet, hat perc játék után született meg az első Vasas pont a negyedben. Myah Taylor ziccerével 24-21-re módosult az eredmény, ám Gelei Karola ellen sportszerűtlen faultot fújtak a játékvezetők, Szabó pedig értékesíteni tudta a büntetőket. Maradt a TFSE-nél a labda, de a hazaiak nem tudtak tovább távolodni. Budácsik Dorka karcolt ki faultot és értékesítette a két büntetőt, Szabó palánkos triplája azonban határozottan demotiváló volt. Szerencsére Budácsik Dorka gyorsan reagálni tudott, így meccsben maradtunk. 10 másodperc volt hátra a félidőből, a hazai időkérést követően azonban nem született újabb találat, 29-25-ös eredménnyel zárult az első félidő. Szabó Fanni vezette a pontszerző tabellát 10 egységgel, őt Iggy Allen 9, Myah Taylor pedig 7 ponttal követte.

Carter hárompontosával folytatódott a találkozó, a hazaiak annak ellenére talált be, hogy jól védekeztünk. Iggy Allen egyéni akciójából tudtunk javítani és úgy tűnt, hogy szervezettebben jöttünk vissza az öltözőből. Jáhni Zsófi két büntetőjével 32-29-re zárkóztunk, ám ekkor ismét a TFSE-nek jött ki jobban a lépés. Négy pontot szerzett ellenfelünk, ráadásul Boros Bertára sportszerűtlen faultot fújtak a játékvezetők. A negyed első fele újra a hazaiaknak sikerült jobban, Szabó hárompontosával újra tíz pont fölé nőtt a különbség. Milos Pavlovic 45-30-as állásnál kért időt, de nem sikerült kihúzni a csapatot a gödörből. Védekezésben sokat hibáztunk, támadásban pedig pontatlanok voltunk és sokszor kapkodtunk. Jáhni Zsófi hasznos játékának köszönhetően tudtunk visszajönni a meccsbe, majd Szerencsés Tami hárompontosával felcsillant a remény. Tóth Orsi gyors ziccerével már csak hat pont volt a különbség. Sajnos nem fordultunk álomszerűen a hajrára, Szabó vezérletével a TFSE magabiztosan haladt a győzelem felé. Támadásban megint megálltunk, a hazai triplák pedig csak jöttek és jöttek. Király találatával 62-41 volt az eredmény négy és fél perccel a vége előtt, Budácsik Dorka triplával igyekezett lendíteni a csapat szekerén, de sajnos eredménytelenül. A TFSE-MTK hullámzó játéka ellenére tudott győzni és bár voltak jó periódusaink, összességében nem tudtunk tartósan jó játékot mutatni.

TFSE-MTK – Vasas Akadémia 62-48 (20-17, 9-8, 18-16, 15-7)