Magabiztos hazai sikerrel zárult a Sopron Basket – Vasas Akadémia találkozó a Tippmix Női NBI/A 11. fordulóján. Ellenfelünk a játék minden szegmensében jobbnak bizonyult, amit a 95-35-ös eredmény is elárul.

Sitku gyors kosarával kezdődött a találkozó, szinte az első másodperctől sokkal nagyobb energiával játszottak a hazaiak. Turner szerezte meg a labdát Salamon Zsófitól, majd robogott végig a pályán és zárta a második akciót egy ziccerrel. Myah Taylor találatának köszönhetően kezdtük meg mi is a pontgyártást, amire válaszul Brooks értékesített egy hárompontost. Könnyedén és kreatívan támadott a Sopron, ráadásul védekezésben is összeszedett és hatékony volt ellenfelünk. Alig telt el három perc a mérkőzésből, máris tíz pontos hátrányba kerültünk és már ekkor látszott, hogy ez nem a mi napunk. Sem elől, sem hátul nem tudtunk kimagasló teljesítményt nyújtani, és bár voltak szép helyzeteink, a befejezéssel is meggyűlt a bajunk. Ezzel szemben a hazaiak megállíthatatlannak tűntek, Brooks vezérletével 24-7-re módosult az eredmény, Milos Pavlovicnak már hat perc után időt kellett kérnie. Jáhni Zsófinak köszönhetően tudtunk zárkózni, centerünk 7 pontot hozott a negyed végéig a Vasasnak, amivel 29-14-re javítottunk. Egy perces fegyverszünetet követően a Sopron ágyúi ismét harcba szálltak, Brooks és Papp révén húsz pont fölé nőtt a különbség. A negyed felénél talált be Szerencsés Tami, hosszú perceket töltöttünk a pályán pontok nélkül, ráadásul mint utólag kiderült, ez volt az egyetlen Vasas kosár a második játékrészben. Valószínűleg a szezon legrosszabb tíz percét produkáltuk, védekezésben nem találtuk az ellenszert a soproni játékra. A hazai csapat ezt kihasználva már a félidő előtt eldöntötte a találkozót, Varga triplájával 58-16 állt az eredményjelzőn húsz perc játékot követően.

Merőben nem változott a játék képe a szünet után, soproni kosaraknak örülhetett a közönség, Iggy Allen és Madár Eszti dupláival értük el a 20 pontot közel 24 perc alatt. Ekkor más a soproniak a legbővebb rotációval játszottak egy-egy rutinos játékost a pályán hagyva, hogy még véletlenül se bátorodjunk fel. A Vasas sorcseréjét követően Boros Berta és Jáhni Zsófi tudott még eredményes lenni a negyedben, amit a Sopron ezúttal „csak” 9 ponttal nyert meg. Mindkét fél legnagyobb ellenfele az óra volt az utolsó tíz percben, hiszen tétje már egyáltalán nem volt a meccsnek. 95-35 lett a találkozó végeredménye, hamar el kell felejtenünk ezt a találkozót, hiszen a jövő héten fontos mérkőzés vár ránk.

Ez volt a legrosszabb teljesítményünk, mióta a Vasas kispadján ülök. Gratulálok a Sopronnak, a játék minden szegmensében sokkal jobbak voltak. Ma úgy éreztem, mintha egy másik sportág terén végeznénk az edzéseket, majd kiállunk kosárlabdázni. Vannak ilyen napok, előfordulhatnak ilyen meccsek, és talán még jobb is, hogy ez ma jött ki. Ki kell elemeznünk a mérkőzést, de hiányoltam a motivációt, a ránk jellemző hozzáállást. Ez nem a mi arcunk volt. Remélem sokkal jobb teljesítményt nyújtunk a jövőben – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

Sopron Basket – Vasas Akadémia 95-35 (29-14, 29-2, 17-8, 20-11)

Fotó: MKOSZ