Kadett korú játékosokból álló Junior/B csapatunk Budapesten, a Kocsis Sándor Sportközpontban játszotta az U18-as selejtzetőt, ahol A csapatunkhoz hasonlóan három meccs várt a lányokra. Nenad Markovic lányai bizonyítani tudtak, egy szoros vereség és két magabiztos győzelem lett a hétvégi mérleg.

Rendkívül elégedett vagyok a csapat hétvégi teljesítményével, nemcsak az eredmény, a pályán látottak is erőt adhatnak nekünk. Első meccsünket a Darazsakkal játszottuk, ami egy izgalmas és magas színvonalú találkozó volt. A negyedik negyedben mutatkozott meg a két csapat közti különbség, de számunkra az volt a legfontosabb, hogy egy erős ellenféllel szemben mutathassák meg játékosaink, hogy mit tudnak. Ennek érdekében mindenki pályára lépett, a teljesítménnyel pedig meg vagyok elégedve. A Törekvés és a DKKA ellen már bővebb rotációt használtunk, mindkét mérkőzésen magasan tudtuk tartani az energiaszintet negyven percen keresztül, és magabiztosan nyertünk. Összességében a teljesítményünkre nem lehet panasz, 15 játékost rotáltunk a három találkozó során. Gyakorlatilag kadett csapatként léptünk pályára a junior selejtezőn, ahogy az a szezon során is lesz. Ilyen fiatalon nem állunk még készen arra, hogy a legjobb U18-as csapatokkal felvegyük a versenyt, de sokat tanulhatunk a junior bajnokságban – értékelt a csapat edzője, Nenad Markovic.

Darazsak Sportakadémia/B – Vasas Akadémia/B 77 – 62 (16-20, 13-16, 22-15, 26-11)
Pontszerzők:
Vasas Akadémia/B: Dévai B. 2, Bori L. 8, Mayr. L. 16, Csercsa E. 4, Tóth F. 11, Bartos D. 11, Kárpáthegyi L. 4, Szabó E. 2, Marton Sz. 4, Karli D. , Polt G. , Vértes V.

Török Flóris Törekvés SE – Vasas Akadémia/B 30 – 108 (8-27, 2-25, 9-27, 11-29)
Vasas Akadémia/B: Marton Sz. 13, Kárpáthegyi L. 10, Bartos D. 14, Mayr L. 7, Dévai B. 9, Ács-Sánta K. 9/3, Karli D. 3, Bori L. 16, Firle-Kiss B. 7/3, Pácza B. 11/3, Csercsa E. 2, Tóth F. 7

Vasas Akadémia/B – Dávid Kornél KA 76 – 25 (25-6, 19-8, 13-7, 19-4)
Vasas Akadémia/B: Bori L. 9/3, Pácza B. 2, Mayr L. 3, Kárpáthegyi L. 7, Dévai B. 6, Ács-Sánta K. 14/6, Vértes V. 4, Szabó E. 8, Polt G. 2, Csercsa E. 12, Tóth F. 7, Firle-Kiss B. 2