Küzdelmes mérkőzésen maradtunk alul idegenben a Tippmix Női NBI/A bajnokság rájátszás utolsó körének első mérkőzésén az NKA Universitas Pécs ellen. Remekül kezdtek lányaink, az első félidőben kezünkben volt az irányítás, a harmadik negyedben bekövetkezett hullámvölgy azonban a vereségünket okozta.

Idegesen kezdtek a csapatok, több hibát is jegyezhettünk mindkét oldalon az első percekben. Kihagyott kísérletek és eladott labdák jellemezték a játékot, majd a második percben Budácsik Dorka találatával kezdődött meg a pontgyártás. Centereink játékának köszönhetően jutott előnyhöz a mérkőzés elején, Budácsik Dorka ismét eredményes tudott lenni, majd Jáhni Zsófi hárompontosával már 0-7 állt az eredményjelzőn. Közel három és fél perc után a hazaiak is feliratkoztak a pontszerző táblára, Tadic büntetőivel zárkózott a Pécs, de nem tartott sokáig ellenfelünk öröme. Jól működött a védelmünk és az akaraterővel sem volt probléma, Tóth Orsi pedig egy kettő plusz egy akciót követően egy  triplát is beszórt, így máris kétszámjegyűvé vált a különbség. Nem ilyen kezdésre számítottak a hazai szurkolók, ám a játék képe alapján megérdemelt volt az előny. A negyed felénél mindkét csapat cserékkel igyekezett ritmusban maradni vagy épp lendületbe jönni, ez a pécsieknek sikerült jobban. Wallace és Smailbegovic irányításával kezdett magára találni ellenfelünk, míg nálunk Tóth Orsi újabb tripláját követően egy kicsit megállt a tudomány. Kihasználva a remek kezdést követő apróbb hullámvölgyet zárkózni tudott az NKA, tizennégy pontos előnyünk pedig bő három perc alatt kettőre csökkent. Az álomszerű kezdés tehát nem hozott hasonló folytatást, Madár Eszti találata azonban biztonságos távolságra röpített minket. Laczkó találataival egyenlített, majd át is vette a vezetést a Pécs a második negyed elején, a Budácsik-Jáhni párosnak köszönhetően sikerült újra lendületbe jönnünk. Iggy Allen duplájával vettük kézbe ismét az irányítást, majd Budácsik Dorka duplájával 24-28-ra módosult az eredmény. Centerünk ismét oroszlánrészt vállalt a pontszerzésből, ráadásul védekezésünk is stabilizálódott. Nehezen találta ellenfelünk a rést a pajzson, a játékrész utolsó percéhez közeledvén pedig majdnem ismét kialakult a kétszámjegyű különbség. Iggy Allen és Myah Taylor kosarait Williams hárompontosa tarkította, ezzel 31-39-re módosult az eredmény a félidőre.

Nagy kérdés volt a szünetben, hogy tudjuk e állandósítani azt a játékot, amit az első negyedben mutattunk, illetve ki tudjuk e küszöbölni a hullámvölgyeket. A hazai öltözőben is történhettek dolgok, ugyanis a pécsiek más energiával jöttek vissza a pályára. Három perc alatt újra fordítani tudtak, ráadásul Wallace hárompontosával és Tadic büntetőivel hat pontra nőtt a hátrányunk. Nem ilyen folytatásról álmodozott Milos Pavlovic a szünetben, de nagy nehezen kezdtünk magunkra találni. Tóth Orsi vette vállára a Vasast, csapatkapitányunk védekezésben és támadásban is igyekezett extrát nyújtani, Jáhni Zsófival kiegészülve pedig vissza tudtunk jönni a meccsbe. Az átütő erő azonban sajnos hiányzott, a harmadik negyedben nem sikerült a fordítás. Wallace duplájával zárták a jegyzőkönyvvezetők a pontvadászatot, ami öt pontos pécsi előnyt mutatott. Semmi sem dőlt el az utolsó tíz percre kanyarodva, ám Wallace újabb duplája bizonyára egy jelzés volt a hazaiaktól, hogy kemény végjátékra számíthatunk. Budácsik Dorka és Myah Taylor kosaraival zárkóztunk, Milos Pavlovic pedig igyekezett megtalálni a megoldást, hogy ismét bravúr szülessen a Vasas részéről. Pontok terén nem a legizgalmasabb negyedet láthattuk, apróbb hibákból viszont akadt bőven mindkét oldalon. Mérész büntetőit követően Iggy Allen talált be, folyamatosan tartani tudtuk a három-öt pontos különbséget. A hajrában Iggy Allen ismét betalált, 60-59-re módosult az eredmény, majd Wallace büntetőire Tóth Orsi válaszolt egy ziccerrel. Az utolsó percre fordulva Tadic révén távolodott a Pécs, hárompontosra volt szükségünk. Jáhni Zsófi kísérlete nem ért célba, így faultokkal kellett megszakítanunk a játékot. Nem hibázott ellenfelünk, ami egyben azt is jelentette, hogy nem tudjuk megfordítani az állást, az NKA végül 68-61-re nyerte a párharc első meccsét. Bizakodóak lehetünk azonban a folytatást illetően, hiszen kiélezett, izgalmas meccsen maradtunk alul, ami fordítva is végződhetett volna. Folytatás szombaton Pasaréten.

A mérkőzés nagyobbik részében jobban játszottunk. A kulcspillanatokban viszont nem tudtuk követni a játék fonalát. Nem vagyok elégedett azzal, hogy olyan hibákat vétettünk, amelyek visszatérő problémát jelentenek. 32 alkalommal engedtük nekik, hogy lerohanjanak minket. A Pécs úgy tudott visszajönni a mérkőzésbe, hogy szinte nem is volt szabálytalanságuk. Úgy gondolom, hogy a vereségünk legnagyobb okát pedig itt kell keresni. Megvolt a lehetőségünk, de nem tudtuk élni vele, de van még itt valami. Ez nem először történik meg, úgyhogy most már jobb lesz beszélni róla. Lehetséges, hogy egy ilyen kiélezett találkozón, az egyik csapat 29 büntetőt dob, amíg a másik csak 9-et? A második félidőben csak 3 büntetőt dobhattunk. Ha valaki hússzal több büntetőt dob, az érdekes. Készülnünk és koncentrálnunk kell. Vissza kell nyernünk az energiánkat és jobban kell kontrollálnunk a következő találkozót, hogy vissza tudjunk jönni – nyilatkozott a mérkőzés végén Milos Pavlovic, a Vasas Akadémia vezetőedzője.

NKA Universits Pécs – Vasas Akadémia 68-61 (18-22, 13-17, 23-10, 14-12)

Fotó: NKA Universits Pécs