54-79-re győzött a SERCO UNI Győr a Vasas Akadémia ellen a Killik László Női Magyar Kupa bronzmérkőzésén, Milos Pavlovic tanítványai ezzel a 4. helyen zártak. Az első húsz percben még nem alakult ki nagyobb különbség, a harmadik negyedben azonban a torna házigazdája eldöntötte a találkozó sorsát. A vereség ellenére a Vasas Akadémia történelmi sikert ért el a Magyar Kupa négyesdöntőbe jutással, a bravúr azonban sajnos elmaradt.

Bach a feldobást követően rögtön pontot tudott szerezni, majd a következő győri támadásnál Anigwe maradt üresen. Nagy iramot akart diktálni ellenfelünk az első perctől kezdve, villámgyors labda áthozatallal próbáltak meglepni minket. Jáhni Zsófi dupláját, majd Myah Taylor labdaszerzést követő ziccere után tudtunk egyenlíteni, elmúlt a kezdeti megilletődöttség és feljavult a játékunk. Ismét hibára kényszerítettük a Győrt, Myah Taylor pedig újra eredményes tudott lenni. Budácsik Dorka szépen verte meg lábbal Anigwe-t, de Carleton duplájával és büntetőkkel előnybe került a Győr. Iggy Allen kosarával tudtunk zárkózni, de a házigazda rohanásából rendre vagy találat vagy fault született. Lassítani próbálta a játékot Milos Pavlovic együttese, és felállt védelem ellen egész jól teljesítettünk. Madár Eszti büntetőjével egyenlítettünk, de négy gyors pont volt ellenfelünk válasza. Ismét Madár Eszti tudott eredményes lenni, majd Tóth Orsi ellen fújtak egy véleményes faultot a játékvezetők, Dombai jutott két büntetőhöz. Távoli dobásaink nem értek célt, ennek ellenére Milos Pavlovic biztatta lányainkat az üres dobások elvállalására. A negyed végére meg tudta tartani négy pontos előnyét a Győr, 17-21 állt az eredményjelzőn.

Budácsik Dorka alapozta meg a második játékrészt, előbb Goree-t, majd Anigwe-t is meg tudta verni, rövid idő alatt egyenlített a Vasas. Bach hárompontossal válaszolt a hazai rohamra, ismét futnunk kellett az eredmény után. Voltak rossz döntéseink támadásban, ugyanakkor több helyzetünk is volt, amikor büntetők helyett az ellenfél jöhetett alapvonalról. Ilyen volt például Madár Eszti esete, akinek mindkét kezét elsodorta Anigwe, a síp azonban néma maradt. A győriek centere a túloldalon egy ziccerrel jelentkezett, amire Myah Taylor tudott válaszolni. Magasabb fokozatra próbált kapcsolni ellenfelünk, egy labdaszerzést követően még úgy tűnt, meg tudjuk fékezni a rohamot, Goree öt pontjával viszont kétszámjegyűre módosult a különbség. Milos Pavlovic időkérését követően Myah Taylor triplájával tudtunk zárkózni, majd ott maradtunk letámadni. Három passzból áthozta a labdát a Győr, minden próbálkozásunkra tudtak reagálni. Salamon Zsófi kapott szép passzt Iggy Allen-től, majd Jáhni Zsófi öt pontjával öt pontra zárkóztunk, de a szinte hiba nélkül játszó Török visszaállította a tíz pontos különbséget a félidőre.

Szűk két perc alatt nem született találat a folytatásban, Dombai egy duplával, majd Ruff-Nagy egy triplával lökte meg a győri szekeret. Támadásban sokat hibáztunk, rossz volt a kommunikáció és a csapatjáték sem működött megfelelően. Négy és fél perc kellett az első Vasas kosárhoz, Budácsik Dorka törte meg a hosszú csendet. Myah Taylor is betalált, ami után szusszanásnyi pihenőt kaptak a győri lányok vezetőedzőjüktől. Bach triplával folytatódott a találkozó, ami után Milos Pavlovic is időt kért. Nem találtuk támadásban a ritmust és talán ez volt az a pont, ahol kezdett látszódni, milyen sokat kivett lányainkból a Sopron elleni mérkőzés. Fizikálisan és mentálisan elfáradt a csapat, ellenfelünk semmi olyat nem mutatott a pályán, ami a kétszámjegyű különbséget eredményezné. Ruff-Nagy és Török hárompontosait követően teljesen leblokkoltunk, míg a Győr előnye tudatában magabiztosan játszott és a távoli dobások is célba értek. A csereként beálló Gelei Karola jutott két büntetőhöz Vasas részről, amiből csak egy ért célba, 7-22-es negyeddel a Győr gyakorlatilag lezárta a bronzmeccset.

Nem jöttünk fel feltett kézzel az utolsó negyedre, Boros Berta triplája után agresszívan támadtuk a gyűrűt. Harcoltunk a lepattanókért, Boros Berta pedig ismét eredményes tudott lenni. Néhány perc elteltével lassulni kezdett az iram, Madár Kata találatát követően kért időt Milos Pavlovic, de a rövid pihenőt követően már a bő rotáció volt jellemző mindkét oldalon. Kádár Orsi is pályára lépett, harcias betörését követően a büntetővonalra állhatott fiatal centerünk. Meglepetés azonban nem született a végjátékban, a SERCO UNI Győr 54-79-es győzelmet aratott, amivel megszerezte a 3. helyet és a bronzérmet a Killik László Női Magyar Kupán, míg a Vasas Akadémia a 4. helyen zárt.

SERCO UNI Győr – Vasas Akadémia 54-79 (17-21, 19-25, 7-22, 11-11)

Fotó: MKOSZ / Girgász Péter