Kecskeméten járt a hétvégén a Vasas Amazonok U11-es csapata, ahol egy két mérkőzéses felkészülési tornánk vehettek részt lányaink. Bár döcögősen kezdtük az első párharcot, szépen tudtunk építkezni, így két szép győzelemmel térhettünk haza.

Gyenge első negyedet játszottunk sok hibával (10-5), de a második játékrész végére, Martinovits Viola ponterős játéka révén ki tudtunk egyenlíteni. A második félidőben már mindenki a tőle megszokott kemény védekezést és ügyes támadójátékot hozta, így percről percre növelni tudtuk az előnyünket. Dicséretet érdemel még Bogár Berta és Kórós Panna teljesítménye, valamint Egri Tara védőmunkája – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Kecskeméti KA Amazonok – Vasas Amazonok 37-52 (10-5,11-18, 6-9, 4-11,6-9)
Pontszerzők:
Vasas Amazonok: Martinovits Viola 16, Bogár Berta 7, Kórós Panna 7, Rózsa Natália 5, Törő Zorka 4, Németh Julianna 3, Egri Tara 3, Tompa Fruzsina 2, Lévai Janka 2, Maszlag Katinka 1, Siklóssy Hanga 1, Tomcsányi Anna 1, Demény-Kapusy Lola

Második mérkőzésünket sokkal koncentráltabban kezdtük. Bár védekezésben voltak gondjaink, de ponterős támadásainkkal ezt ellensúlyozni tudtuk. Itt Bogár Berta és Rózsa Nati járt az élen. A második negyedben Demény-Kapusy Lola, Martinovits Viola és Törő Zorka dominált. A második félidőben Lévai Janka és Németh Julcsi védekezése vált sokkal agresszívabbá, amitől támadójátékuk is látványosan feljavult, valamint Siklóssy Hanga is szép akciókkal mutatta meg, hogy rá is figyelni kell a védőknek. Nagyon köszönjük a házigazdáknak a meghívást, mert két nagyon hasznos mérkőzést tudtunk játszani, valamint gratulálok a lányoknak a két győzelemhez és a sok jó egyéni teljesítményhez – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Amazonok – Zsiros Akadémia 66-40 (17-13,16-8, 8-5, 9-5,16-9)
Vasas Amazonok: Bogár Berta 13, Martinovits Viola 10, Demény-Kapusy Lola 8, Törő Zorka 8, Rózsa Natália 7, Lévai Janka 6, Siklóssy Hanga 4, Németh Julianna 4, Kórós Panna 3, Tompa Fruzsina 1, Maszlag Katinka 1, Tomcsányi Anna 1, Egri Tara