A Vasas Bolhák U11/B csapata egy hosszabb szünet után újra két mérkőzést játszott, ezúttal a Csata Manók és a Városgazda Utánpótlás Akadémia volt az ellenfél. Látszódik lányainkon a fejlődés, ami egy magabiztos győzelmet és egy szoros vereséget eredményezett.

Már nagyon vártuk, hogy újra pályára léphessünk idén, sajnos a reggeli felvételi és a betegségek miatt sokat kellett variálnunk, de végül sikerült 12 fős kerettel kiállnunk. Az első negyedben az agresszív védekezésünknek, labdaszerzéseinknek, majd a pontos befejezéseinknek köszönhetően nagyobb előnyre tettünk szert. Örülök annak, hogy nem csak a technikákban, hanem taktikailag is sikerült előrelépnünk, a lányok figyelnek ránk és küzdenek egymásért. Kiemelném Borosnyi Luca és Siklóssy Hanga gólerős játékát, Takács Hanna lepattanóit, illetve Mohos Zsófi és Szécsi-Bozsó Panka szép passzait és kosarait – mondta a csapat edzője, Lakosa-Kapornai Dóra.

Vasas Bolhák – Csata Manók 67-32 (17-4, 12+6-9+7, 16-8, 16-4)
Vasas Bolhák: Borosnyai Luca 15, Takács Hanna 10, Siklóssy Hanga 9, Mohos Zsófi 7, Szécsi-Bozsó Panka 7, Kórós Panna 5, Komoróczki Emma 5, Schwarcz Alíz 4, Komma Lea 4, Szabó Emili 1

A második mérkőzést egy vegyes csapat ellen játszottuk és tudtuk, hogy a fiúk nagyobb sebességre fognak kapcsolni ellenünk. Sajnos már az első negyedben látható volt, hogy védekezésben gyorsulnunk kell, mert amint egy kicsit is elkalandozott a figyelem, könnyű ziccerrel büntettek a túloldalon. A második negyedben Takács Hanna vezérletével kezdtünk beleállni a meccsbe, labdákat szereztünk és Hanna szép akcióival kosarakar szereztünk. A félidőben koncentráltan 7 büntetőt értékesítettünk, majd minden energiánkat mozgósítva indítottuk a második félidőt, Siklóssy Hanga és Schwarz Lizi vezetésével szereztünk pontokat. A negyedik negyedben Komoróczki Emma hatalmas küzdést mutatott védekezésben, harcolt minden labdáért. Hanna ismét jó megoldásokat talált, így habár a második félidőt megnyertük és nagyon közel voltunk, sajnos a mérkőzést nem sikerült győzni. Örülök, hogy a lányok hétről hétre bizonyítják, hogy fel tudják venni a kesztyűt idősebb lányok és fiúk ellen, küzdenek és nem lógatják az orrukat egy-egy rossz akció után. Azt gondolom, hogy az 1-1-es mérleg ellenére sikeres fordulón vagyunk túl, de összességében az egyéni teljesítményekre igaz a mondás „ki mint vet, úgy arat” – értékelt Lakosa-Kapornai Dóra

Városgazda Utánpótlás Akadémia – Vasas Bolhák 49-44 (11-5, 15+4-7+7, 8-10, 11-15)
Vasas Bolhák: Takács Hanna 17, Siklóssy Hanga 6, Komoróczki Emma 5, Schwarcz Alíz 5, Mohos Zsófi 2, Bosnyák Virág 2, Komma Lea 2, Simon Lizi 2, Szabó Emili 1, Borosnyai Luca 1, Szécsi-Bozsó Panka 1