Hétvégén Baján járt junior/A csapatunk, ahol három mérkőzést játszott a bajnokág selejtezőjén. Igor Skocovski tanítványai magabiztosan vették az akadályokat, mindhárom találkozót nagy különbséggel nyerték meg.

Nagyon jó védekezést produkáltunk az első mérkőzésen, ami ahhoz vezetett, hogy tíz perc után 25-2 volt az eredmény. Támadásban is tartottuk a megbeszélteket és egy bő rotációnak köszönhetően mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez. A játékosok végig koncentráltan játszottak, végig mi irányítottuk a játékot, ami nagyarányú különbséget hozott. Gratulálok a csapatnak, külön kiemelve a mérkőzés legjobbjait, Harmati Emmát (24 IBM, 15 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault), Czirkos Pankát (14 IBM, 12 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda) és Szoboszlai Laurát (14 IBM, 8 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

Vasas Akadémia – BKG PRIMA Szigetszentmiklós 101-19 (25-2, 21-8, 24-5, 31-4)
Vasas Akadémia: Marton O., Révész-Veres P. 9, Vágó A. 10, Vágó L. 7, Kendelényi L. 8, Heltovics K. 10, Harmati E. 15, Czirkos P. 12, László R. 7, Szoboszlai M. 5, Szoboszlai L. 8, Felső G. 10

A délutáni mérkőzésre is maradt erőnk, nem hagytuk magunkat meglepni. Az első öt percben még nem sikerült dominálni (11-8), de ezt követően egy teljesen más csapatot láthattunk. Egyre nagyobb nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, a második negyedben pedig látványos és hatékony játékkal már magabiztos különbséggel vezettünk. Le tudtuk csapdázni az ellenfelet és rengeteg gyorsindítás kosarat tudtunk szerezni. Jó volt látni, hogy működött a csapat kémia, a rotációnak köszönhetően pedig mindenki friss tudott maradni. Ezen a mérkőzésen Czirkos Panka (27 IBM, 18 pont, 11 lepattanó, 4 assziszt), Vágó Anna (23 IBM, 19/3 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda) és Felső Gréta (23 IBM, 12 pont, 10 lepattanó, 3 kiharcolt fault) voltak a legjobbak – tette hozzá Igor Skocovski.

Nagykőrösi Sólymok KE – Vasas Akadémia 41-102 (11-25, 15-36, 6-18, 9-23)
Vasas Akadémia: Marton O. 3, Révész-Veres P. 6, Vágó A. 19, Vágó L 2, Kendelényi L. 17, Heltovics K. 5 Harmati E. 6, Czirkos P. 18, László R., Szoboszlai M. 12, Szoboszlai L. 2, Felső G. 12

A két legeredményesebb csapat vasárnap csapott össze, itt számíthattunk a legizgalmasabb küzdelemre. A találkozó első öt percében sokat hibáztunk, így ellenfelünk tartani tudta a lépést, de amit sikerült koncentráltabban játszanunk, megmutatkozott a különbség a két csapat között. A második negyedben dőlt el a meccs, itt sokkal pontosabban és agresszívabban játszottunk és sikerült magabiztos előnyhöz jutnunk. A félidőt követően nem született meglepetés, tartani tudtuk a megszerzett vezetést és megnyertük a találkozót. Vágó Lili (20 IBM, 10 pont, 4 lepattanó, 2 assziszt), László Réka (19 IBM, 14 pont, 3 lepattanó, 4 kiharcolt fault) és Kendelényi Luca (19 IBM, 14 pont, 7 lepattanó, 2 assziszt) tettek ezúttal a legtöbbet a közösbe, de az egész csapatnak gratulálok a győzelemhez és a hétvégi teljesítményhez – értékelt Igor Skocovski.

Vasas Akadémia -Bajai NKK 92-54 (25-15, 29-8, 24-19, 14-12)
Vasas Akadémia: Marton O., Révész-Veres P. 7, Vágó A. 9, Vágó L. 10, Kendelényi L. 14, Heltovics K. 5 Harmati E. 2, Czirkos P. 15, László R. 14, Szoboszlai M. 2, Szoboszlai L. 8, Felső G. 6