Vasas Amazonok – BEAC Újbuda KA 53-67 ( 8-22, 6-12, ( 6-7), 18-18, 15-18)
Vasas: Rátkai Eszter 12, Maróty Dorottya 6, Záboji Tita 6, Szilágyi Ágnes 5, Aho Tyra 5, Mészáros Tánja 5, Kovács Kinga 4, Igaz Eszter 4, Láng-Miticzky Blanka 3, Maróty Dalma 1, Eperjesi Dóri 1, Starosta Tündi 1.
Eördögh Edit:
Sok hiányzónk volt ezen a napon, ennek ellenére szorosabb mérkőzést játszhattunk volna, ha a lányok nem ijedtek volna meg az erősebb és magasabb BEAC-os lányoktól. Rengeteg üres ziccer maradt ki és védekezésben sem haraptunk az első félidőben.
A szünetben talán egy kicsit elhitték a lányok, hogy nem felejtettek el kosárlabdázni és a második félidőben már mindenkin láttam a tüzet és az akaratot és megnyertük a második 16 percet, ehhez mindenképpen gratulálok a csapatnak! Remélem nemsokára újra találkozunk a BEAC-os lányokkal és megmutathatja a csapatunk valódi tudását!
második mérkőzés 15:00 Tüske csarnok
Herman Pókok – Vasas Amazonok 32-61 ( 5-18, 2-16, (5-5), 9-14, 11-8)
Vasas: Mészáros Tánja 14, Igaz Eszter 8, Aho Tyra 8, Rátkai Eszter 7, Maróty Dalma 7, Starosta Tündi 5, Láng-Miticzky Blanka 5, Szilágyi Ágnes 4, Záboji Tita 3, Maróty Dorottya, Kovács Kinga, Eperjesi Dóri.
Felszabadultabb játékot hozott a második meccsünk az erősen megfogyatkozott Herman fiúk ellen, a 3. fordulóban hatalmas küzdelemben sikerült nyernünk, a mai mérkőzésen a lányok önbizalmát sikerült helyreállítani. Bátrabban vállalkoztak 1:1 játékra és szép indításgóloknak is örülhettünk.