A PINKK Pécstől elszenvedett vereség után egy héttel újabb alsóházi riválissal mérkőzött meg a Vasas. A kitűzött cél elérésének érdekében mindenképpen győzelemre volt szükség a kék-fehérekkel szemben, és ez a siker ha nem is túl könnyen, ám megszületett.

Az első félidőben felváltva estek a kosarak, egyik fél sem tudott 2-3 pontnál nagyobb különbséget kicsikarni. Szigorú védekezés jellemezte mindkét együttest, a támadások során  mindkét palánk alatt sok volt a hiba. A szünetre egyetlen pont előnnyel vonulhattunk.

A második félidő elején nyílt először az olló, öt ponttal elléptünk. ám a vendégek 6:0-ás etappal fordítottak – utoljára! Egyre magabiztosakká váltunk és szép lassan felőröltük az MTK ellenállását. Az utolsó percek tulajdonképpen már nem hoztak izgalmakat, állandósult a tíz pont körüli előnyünk. A végelszámolás szempontjából fontos találkozón diadalmaskodott a csapat!

Vasas: Csolics 23/6, Dúl 8/6, Bacsvarova 5, Bajnóczi 2, Rochel 14. Csere: Mérész 2, Solymosi 4, Dusanics 8.
Edző: Igor Szkocsovszki

MTK: Baksa 2, Zsovár 11/3, Jankó 11/3, Székely-Horváth 15/9, Turóczi 4. Csere: Koch 6, Semsei, Wéber 2, Szabó B. 2, Ambrus 1.
Edző: Nagy Dóra

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 12–11. 13. p.: 21–17. 17. p.: 26–26. 24. p.: 37–32. 27. p.: 42–42. 33. p.: 56–49. 36. p.: 61–49