(22-8, 22-24, 14-15, 14-17)

Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 7/3, Dúl Terka 15/3, Altmann Anna 11, Szerencsés Tamara 7, Vígh Bernadett 4, Keszy-Harmath Sára 8, Mányoky Réka 8, Kuncz Petra (Pepe) 6, Kun Rita 2, Tóth Fruzsina 4, Siklós Dorottya, Sitku Zsuzsanna

HONKA WU16 (finn): Hakala T. 2, Ruokolainen S. 22/9, Saarela A. 8/6, Rentto S. 15/9, Vaisanen L. 5, Kohl O. 4, Karinen J. 6/3, Repka R. 2

Rendkívül jó lehetőség volt a kadett csapat számára, hogy egy 2002-es finn csapatot fogadhatott Pasaréten.

Jó szerkezetű, gyors, jól dobó csapat ellen játszhattunk, és egy más játékstílussal találkozhattunk. A mérkőzés elején sikerült nagyobb előnyre szert tennünk a gyors indításaink révén, később azonban felpuhult a védekezésünk, és ellenfelünk ezt kihasználva, a második negyedben 4 triplát is elsüllyesztett a gyűrűnkben. A félidőre 10 pont körüli különbség alakult ki a két csapat között, amit a mérkőzés végéig tartani tudtunk.

Örülök, hogy minden játékosunk pályára tudott lépni ezen a nemzetközi mérkőzésen, Gyakorolhattuk az 1:1 védést, a segítéseket mezőny és center játékosokra, és a segítésből kiérkezéseket a távoli dobókra. Támadásban a játékainkat olyan védekezés ellen kellett megoldani, ahol a mezőnyök agresszívan nyomás alatt tartották a labdát, és center poszton pedig magassági fölényben voltak.

Köszönjük a lehetőséget az ellenfélnek, és a mérkőzés szervezését Hartung Anitának!