6 csapat részvételével 2 napos nemzetközi tornát rendeztünk március 15-16-án Pasaréten. A zágrábi válogatott, a montenegrói ZKK Primorje, a PVSK,  a Soproni Darazsak Akadémia, a Rátgéber Akadémia Pécs és a Vasas Akadémia csapatai 2 csoportban, majd a helyosztókon mérkőzhettek meg egymással.

( 12-23, 20-16, 7-24, 25-20)

Vasas: Rátkai Eszter 12/6, Rubint Ágnes 11, Szilágyi Ágnes 10, Örsi Kata 9, Ulrich Zoé 6, Aho Tyra 5, Kálmán Liza 4, Kohán Patrícia 3, Istenes Zsuzska 2, László Réka 2, Láng-Miticzky Blanka, Záboji Tita.

Az első mérkőzésünkön hatalmas magassági és fizikai fölényben játszott a zágrábi válogatott, kevés alkalommal jutottunk tiszta dobóhelyzetekhez. Hiába védekeztünk jól, a védő lepattanók megszerzése nagy gondokat jelentett.

A második negyedben sikerült letámadással és labdaszerzésekkel 2 pontra megközelíteni ellenfelünket, de a vezetést nem tudtuk átvenni és innentől kezdve csak futottunk az eredmény után.

Sajnos nem mindenki ébredt fel és koncentrált erre a mérkőzésre, egy-két játékosomtól ennél a teljesítménynél sokkal többet várok.

1. Mérkőzésünk 2018. Március 15. 17:00

Rátgéber Akadémia Pécs – Vasas Akadémia 39-81

( 0-30, 11-23, 17-13, 11-21)

Vasas: Szilágyi Ágnes 14, Rátkai Eszter 13/9, Istenes Zsuzska 11, Örsi Kata 10, Rubint Ágnes 8, Ulrich Zoé 6, László Réka 4, Láng-Miticzky Blanka 4, Aho Tyra 4, Kálmán Liza 4, Kohán Patrícia 3, Záboji Tita.

Hatalmasat harcoltak és kűzdöttek a délutáni meccsen a lányok, nyoma sem volt a reggeli kishitűségnek, bátortalan játéknak, az első pillanattól kezdve maximálisan koncentrált és figyelmesen játszott a csapat, agresszív letámadásunkkal sok-sok labdát szereztünk és az első negyedben pontot sem kaptunk ( 0:30)!

Nagyszerű indításoknak és a felállt védelem elleni okos és pontos támadásoknak örülhettünk, de nekem leginkább a csapat védekezése tetszett, minden labdáért vetődtek a lányok, besegítettek egymásnak és 40 pont alatt sikerült tartani ellenfelünket.

Gratulálok a csapatnak, hogy sikerült a reggeli álmos és lassú játék után a valódi arcát megmutatnia, és csak azt sajnálhatjuk igazán, hogy nem ilyen hozzáállással kezdtük a tornát!

Holnap a 3. helyért játszunk a Soproni Darazsak Akadémia csapatával.

1. Mérkőzés 2018. Március 16. 12:00

1. helyért

Vasas Akadémia – Soproni Darazsak Akadémia 61-32

( 15-8, 21-12, 11-4, 14-8)

Vasas: Örsi Kata 13, Rátkai Eszter 10, Ulrich Zoé 8, Kohán Patrícia 8, Szilágyi Ágnes 7, Aho Tyra 4, Istenes Zsuzska 4,  Láng-Miticzky Blanka 3, László Réka 2, Záboji Tita 2, Kálmán Liza.

A 3.helyért vívott mérkőzésünk nagy arányú győzelmét ismét a remek egyéni és csapatvédekezésünknek köszönhetjük, egész pályás letámadásunk 40 percig nagyszerűen működött.

Támadásban indításokból, szép befutásokból, 1:1 elleni játékokból valamint a kiosztások utáni pontos tempódobásokból voltunk eredményesek.

Nagyon hasznos és tanulságos tornán van túl csapatunk, igazán az első meccs miatt van hiányérzetem, meg kell tanulnunk minden körülményhez ( most a korai időponthoz )alkalmazkodni és minden mérkőzésen a maximumra törekedni, ha egyénileg és csapatszinten fejlődni szeretnénk.

A másik 2 mérkőzésen nyújtott nagyszerű játékához gratulálok a csapatnak, ha minden mérkőzésen ilyen hozzáállással és alázattal játszanak a lányok akkor a jövőben sok szép sikerek és eredmények várnak rájuk.