Egy győzelemmel, egy vereséggel zártak az Országos Középház alapszakaszának nyitányán az U14/B-sek.

Két negyedben is sikerült 20 pont fölött dobni, melyekből az elsőben az érett csapatjáték, az utolsóban pedig az egyéni teljesítmények domináltak. A köztes negyedekben rengeteg rossz döntést hoztunk támadásban, védekezésben pedig a visszarendeződések és a befutások védése okozott komoly gondot. „Gratulálok a lányoknak, hogy győzelemmel tudtuk kezdeni a középházi alapszakaszt” – mondta a csapat edzője, Kertész Dávid.

Vasas Akadémia/B – DKKA/A 61-51 (21-14, 6-18, 11-12, 23-7)
Vasas Akadémia: Benyovszki P. 4, Fogarasi K. 4, Herzog B. 4, Igaz E., Maróty Dalma 2, Masier S. 13, Starosta T., Szabó F. 2, Balás N. 2, Láng-Miticzky B. 13, Mészáros T. 16, László R. 2

A Debrecennel idén már találkoztunk egyszer, tudtuk, hogy mire számíthatunk. Ennek ellenére a második félidőben rengeteg pontot kaptunk a begyakorolt figurális játékukból, és letámadásunk alatt is későn jöttek a segítések. „Kapkodva és egyénieskedve támadtunk, nem láttam vissza azokat az alapelemeket (befutás, mögéfutás, töltés), melyeket már sokat iskoláztunk edzéseken, így nem volt sok könnyű kosarunk, csak az erőlködés és a tehetetlenség látszott. Védekezésben Rékát és Kincsőt emelném ki, akik szenzációs 1-1 védekezést mutattak be, őket az ellenfél két kulcs embere egyszer sem tudta elzárásba vezetni, és alig engedték őket a palánk közelébe. Támadásban Bömbit emelném ki 15 dobott pontjával, bár remélem lassan érettebb játékra vált és akkor még hasznosabb játékosa lesz a csapatnak. Ezek ellenére gratulálok, hiszen a második félidőben az ellenfél legjobb 5-6 játékosa ellen is tisztességgel fel tudtuk venni a versenyt” – összegezte Kertész Dávid.

Vasas Akadémia – Debreceni KA/A 45-52 (6-13, 15-7, 12-22, 12-10)
Vasas Akadémia: Fogarasi K. 11, Herzog B., Hruby L. 4, Igaz E. 3, Maróty Dalma, Masier S. 4, Starosta T. 4, Szabó F., Láng-Miticzky B., Mészáros T. 15, László R. 4, Maróty Dorka