2018.04.07. szombat 9:00 (Bp.XI.Bikszádi út)

BEAC-Újbuda KA /C – Vasas Akadémia /B  48 – 94

(10-24, 9-13, 14-24, 15-33)

BEAC-Újbuda KA /C: Vita A. 8, Telek N. 9, Katona B. 20/3, Kis D. 5, Jelinek R. 2, Szénási Sz. 2, Tóth B. 2

Vasas Akadémia /B: Lőrinczy-Csomós Palóma 16/3, Sitku Zsuzsanna 21, Nagy Lili 8, Kuncz Petra 6, Boros Lola 14, Szerémy Vivien 4, Pintye Petra 2, Siklós Dorottya 4, Antal Fanni 6, Édes Emese 13

A védekezésre és a védekezésváltásokra fókuszáltunk a mai mérkőzésen. Voltak a mérkőzésnek bizonyos szakaszai amikor a jó védekezésünknek köszönhetően sok labdát ill. lepattanót tudtunk szerezni és remek ritmusú támadásokat tudtunk vezetni. Az első és a negyedik negyed második fele különösen jól sikerült. A visszahelyezkedéssel és az 1:1 védéssel azonban még foglalkoznunk kell, mert Katona Bogi (20/6) védésében, sajnos egyik negyedben sem tudtunk hatékonyak lenni. A támadásunk a mérkőzés legnagyobb részében ötletes és gólra törő volt, ami nemcsak a dobott pontok számában jelentkezett, hanem a játékelemek alkalmazásában is.

2018.04.07. szombat 14:00 (Bp.IV.Erzsébet u.69.)

KLKS – Vasas Akadémia /B  71 – 100

(14-23, 19-21, 20-34, 18-22)

KLKS: Radó V. 2, Gedó L. 14, Czombos L. 17, Kertész L. 8, Kertész Zs. 5, Vályi-Nagy D. 4, Bodnár V. 11, Kiss F. 3, Tomeg T. 2, Füzi L. 1, Fatér B. 4

Vasas Akadémia /B: Lőrinczy-Csomós Palóma 25/3, Sitku Zsuzsanna 15, Nagy Lili 20, Kuncz Petra 3, Boros Lola 15/6, Szerémy Vivien 3, Pintye Petra 6, Rajaram Carmel 3, Antal Fanni 6, Édes Emese 4/3

A délutáni mérkőzésen is a védekezés gyakorlását tűztük ki célul, de sajnos a fizikai és a szellemi fáradtság ezt felülírta. A védekezés váltások gördülékenyebben mentek mint délelőtt, de sajnos egyáltalán nem értünk vissza az indításokkal, és a védekezés agresszivitása és hatékonysága egyáltalán nem volt fontos a lányoknak. A mérkőzés inkább dobóversen jelleget öltött, ami az eredményen is megmutatkozott (71-100). A védőfeladat megoldásáért elsősorban Lőrinczy-Csomós Palómát tudom megdicsérni, aki az egész mérkőzésen lelkesen és eredményesen dolgozott, sok labdát szerzett, valamint Sitku Zsuzsannának is voltak nagyon jó periódusai és szép védekezései.