2017.09.30. szombat 15:00  (Kada u.)

Zsiros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia /B   48 – 66 (22-12, 5-11, 13-24, 8-19)

Zsiros Akadémia Kőbánya: Glavinics A. 9/3, Nagy A.8, Kutrik A. 7, Szabó B. 11/9, Szabó R. 7, Józsa E. 4, Fejes H. 1

Vasas Akadémia /B:  Gangl Kinga 9/3, Esztári Tünde 8, Mátyus Zoé 7,  Mészáros Szonja 5/3, Kiss Márta 3, Berberovics Letícia 2, Mudra Viola 5/3, Dúl Terka 11/3, Altmann Anna 2, Góczán Réka, Szerencsés Tamara 6, Kun Rita 6,

Az első negyedben fölényben játszottak a kőbányai lányok. Nem volt agresszív, a védekezésünk. Nem sikerült sem a tereléseket, sem a segítéseket megoldani. Támadásban sem voltunk dinamikusak. Nem indítottunk, lassan és körülményesen játszottunk (22:12).

A második negyedben dinamikusan játszottunk. Jól védekeztünk, indítottunk, és támadásainkat is jó ritmusban tudtuk befejezni. Így a második negyedet megnyerve (5:11) sokat faragtunk a különbségből.

A harmadik negyedtől már a dinamika jellemezte a játékot. A negyed közepétől az ellenfél zóna védekezésre váltott, de ez sem zavarta meg a játékosainkat. Mind a junior, mind a kadett korú játékosaink okosan kosárlabdáztak, és remekül ki tudták használni az ellenfél védekezésének hibáit. Átvettük a vezetést és megnyertük a mérkőzést.

Gratulálok a lányoknak a 2., a 3. és a 4. negyed játékához és ahhoz, hogy ki tudtak mászni a kezdeti gödörből! 🙂