2018.03.29. 17:00

Vasas Akadémia – ZKK Celje 34-51

(2-18,10-14,12-8,10-11)

Vasas Akadémia: Antal F. 6, Van Rijs L. 5, Van Rijs D. 12, Herhoff D., Kozma Z., Kürti D., Tóth B. 2, Édes E. 6, Benkó E., Sztraka B. 3, Soós R., Szilágyi Á.

Értékelés: Az első negyed rövidzárlata után már kiegyenlített mérkőzést tudtunk játszani. Ellenfelünk sikeres kinti dobásaira nehezen értünk ki sőt, mikor kihagyták a dobást sikertelenül zártuk ki a támadókat. Támadásban még mindig rengeteg üres helyzetet rontottunk, így újra csak magunkat okolhajtjuk.

2018.03.30. 11:30

Selezione Friulli – Vasas Akadémia 26-89

(5-23,13-22,7-25,1-19)

Vasas Akadémia: Antal F. 8, Van Rijs L. 9, Van Rijs D. 6, Herhoff D. 2, Kozma Z. 12, Kürti D. 6, Tóth B. 1, Édes E. 15, Benkó E. 8, Sztraka B. 14, Soós R. 6, Szilágyi Á. 6/3

Értékelés: Egy 2005-ös tartományi válogatott ellen játszottuk második meccsünket. Az első 5perc alvása után sikerült felébrednünk, és könnyedén hoztuk a győzelmet. Támadásba és védekezésben is sokat tudtunk gyakorolni. Örülök, hogy mindenki dobott pontot.

2018.03.30. 18:00

Vasas Akadémia – BSK Riga 69-44

(9-14,17-8,21-13,22-9)

Vasas Akadémia: Antal F. 12/3, Van Rijs L. 20/3, Van Rijs D. 11, Herhoff D. 3/3, Kozma Z. 4, Kürti D., Tóth B. 6, Édes E. 9, Benkó E. 6, Sztraka B., Soós R., Szilágyi Á.

Értékelés: A második negyedtől kezdve kellő nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, és végül 25 pontos győzelmet arattunk. A csoportban körbeverés alakult ki az első három helyen, az első helytől egy dobott ponttal maradtunk le. Így másnap a másik csoport győztesével játszottuk az elődöntőt.

2018.03.31. 9:30

ZKK Zagreb – Vasas Akadémia 77-32

(24-14,16-4,15-11,22-3)

Vasas Akadémia: Antal F. 7/3, Van Rijs L. 4, Van Rijs D. 4, Herhoff D. 1, Kozma Z. 1, Kürti D. , Tóth B. , Édes E. 9, Benkó E. 2, Sztraka B. 2, Soós R. 2, Szilágyi Á.

Értékelés: A horvát csapat U15-ös csapattal érkezett az U14-es tornára, akik még abban a korosztályban is magasnak számítanak, így nem volt sok esélyünk a dötőbe jutásra. Az első 7 percben és a második félidő elején sikerült egált játszanunk ellenfelünkkel, de igazából már a bronz mérkőzésre készültünk.

2018.03.31. 14:30

Vasas Akadémia – Soproni Darazsak Akadémia 53-57

(13-12,10-16,10-7,20-22)

Vasas Akadémia: Antal F. 7/3, Van Rijs L. 2, Van Rijs D. 12, Herhoff D. 4, Kozma Z. 2, Kürti D., Tóth B., Édes E. 22/6, Benkó E. 2, Sztraka B. 2, Soós R., Szilágyi Á.

Értékelés: Sokszor találkoztunk idén a Sopronnal, de még nem sikerült őket legyőzni. Jellemzően pár pontos mérkőzéseket játszottunk, ezért is nagy harci kedvvel kezdtük a mérkőzést. A második negyed végén nem tudtunk megfelelően koncentrálni és 5 pontos hátrányban fordultunk. A harmadik negyed elején behoztuk a lemaradást és végig 2-3 pontos hátrányban voltunk. Az utolsó másfél pecre 7 pontos hátránnyal fordultunk, amit rossz soproni büntetőzésnek és a mi bravúr tripláinknak köszönhetően 3 pontra csökkentettük. Sajnos ekkor kihagytunk egy ziccert és ellenfelünk is bedobott egy büntetőt, a fentmaradó időben már csak egy eladott labdáig jutottunk, ami megpecsételte sorsunkat és a negyedik helyen zártuk a tornát Támadásban és védekezésben is sok fegyelmezetlenségnek és/vagy figyelmetlenségnek tulajdonítom vereségünket.

Nagyon hasznos és jó színvonalú tornán vehettünk részt, ami segíti felkészülésünket az előttünk álló országos fordulóhoz. Sokat fejlődtünk a mérkőzések alatt, de több koncentráció kell ahhoz, hogy lényegesen előre lépjünk.