Gödöllői SK – Vasas Akadémia/B 34-111
    ( 15-32, 1-30, 10-15, 8-34)

Pontszerzők:

Vasas: Istenes Zsuzska 24, Aho Tyra 18, Ulrich Zoé 16, Hajnal Dóri 15, Soós Réka 10, Kemecsei Zita 7, Maróty Dorka 6, Szabó Anna 6, Palánki Hella 4, Záboji Tita 2, Starosta Tünde 2.

Az első negyed puhább és figyelmetlen védekezése után a második ötös szinte hiba nélkül játszott, letámadásunkkal sok zavart okoztunk ellenfelünknek. Támadásban  szépen dolgozott a csapat, gyakorolhattuk az emberfölényes helyzetek minél hatékonyabb befejezését, valamint felállt védelem ellen 1:1-ben rendre sikerült bontani  és remek passzokkal kihagyhatatlan helyzetekbe hozták egymást a lányok.

1. Mérkőzés 12:00

Vasas Akadémia/B – MTK Budapest 78-59
    ( 28-28, 12-6, 22-8, 16-17)

Vasas: Aho Tyra 17/3, Soós Réka 11/3, Istenes Zsuzska 10, Hajnal Dóri 10, Szilágyi Ágnes 9/3, Bartos Blanka 8, Ulrich Zoé 4, Záboji Tita 4, Szabó Anna 3, Kemecsei Zita 2, Maróty Dorka, Starosta Tünde.

Az első 10 percben nem sokat törődött egyik csapat sem a védekezéssel, viszont támadásban szebbnél szebb befejezéseknek örülhettünk ( 28-28).

A második ötösnek sikerült szigorítani a védekezésen, a csapdás  letámadásunk is remekül működött, így 6 pontot engedélyeztünk rutinosabb ellenfelünknek.

A szünetben megértették a lányok, hogy a védekezés lesz a kulcs, ha győzni szeretnénk ezen a meccsen is, és a 3. negyed remek egyéni és csapatvédekezése eredményezte a könnyedebb támadójátékot és a nagyobb arányú győzelmet.

Gratulálok a csapatnak a bátor és harcos játékához, külön szeretném kiemelni Istenes Zsuzska és Aho Tyra mezőnymunkáját, mindkét meccsen támadásban és védekezésben is igazi vezérei voltak fiatal serdülő csapatunknak.