Kadett csapatunk két korosztályban is megmérette magát a hétvégén. Előbb a junior bajnokságban szombaton, ahol a Széchenyi KA ellen vívtunk izgalmas párharcot, majd vasárnap a Törekvés ellen arattunk győzelmet a kiemelt kadett bajnokságban.

„Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtott kadett csapatunk ezen a mérkőzésen. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, mert ellenfelünk kimondottan alacsony szerkezetű, jól képzett csapat. Az első negyedben agilisan védekeztünk, jó indításaink voltak, és felállt védelem ellen is remek játékkal, szép akciókat vezettünk (10-25). A második negyedben nem működött a védekezésünk, a harmadik negyedben a támadásunk. Ezzel a két negyed teljesítményével, és a fegyelmezetlen faultjainkkal magunkra húztuk az ellenfelet. A rengeteg kihagyott ziccernek és a sok eladott labdának az lett a következménye, hogy a negyedik negyed első percében kiegyenlített az ellenfél (49-49). Szerencsére itt felébredtek a lányok, agresszív letámadással, és gyorsindításokkal hamar visszavettük a vezetést. Ezután már a felállt védelem elleni támadásaink is újra jól sikerültek. Az utolsó nyolc percben a lányaink már nem engedték ki a lehetőséget a kezükből, és biztosan nyerték a mérkőzést. Ki szeretném emelni Aho Tyra védőmunkáját, ami különösen a második félidőben volt kimagasló, valamint Van Rijs Luca támadó teljesítményét. Az említett két játékos vezéregyénisége volt a csapatnak” – mondta a csapat edzője, .

Török Flóris-Törekvés SE/A – Vasas Akadémia/A 58-70 (10-25, 23-22, 11-2, 14-21)
Török Flóris-Törekvés SE/A: Strbik F. 11, Darázsi D. 21/6, Babosa R. 5, Fábián D. 5, Szabó K. 4, Gyárfás F. 2, Fodor L. 6, Horváth D. 2, Rivasz P. 2, Zelenák V.
Vasas Akadémia/A: Aho Tyra 3/3, Van Rijs Luca 28/3, Van Rijs Dóra 8, Villányi Diána 6, Antal Fanni 5, Szilágyi Ágnes 6, Kádár Orsolya 6, Örsi Kata 6, Király Alexandra 2, Tóth Boglárka, Hámori Bernadett

„A junior alapszakasz utolsó mérkőzésén nagyon jól játszott kadett csapatunk. Meg tudtuk szorítani a győri lányokat, sőt két negyedet meg is tudtunk nyerni. A mérkőzés bizonyos szakaszaiban kimondottan agresszívan védekeztünk, és védekezésváltásainkkal meg tudtuk zavarni az ellenfelünket. Támadásban jó indításaink voltak, felállt védelem ellen is ügyes akciókat vezettünk. Minden játékosunknak alkalma volt megtapasztalni egy junior mérkőzés dinamikáját, és tizenegy játékosunknak sikerült pontot is dobni ezen a mérkőzésen. Ki szeretném emelni Aho Tyra (14 IBM, 10 pont, 5 szerzett labda, 3 kiharcolt fault, 3 gólpassz) védekezését és mezőnymunkáját, Örsi Kata (16 IBM, 11 pont, mezőnyből 4/5, 80%, 3 kiharcolt fault, 3 lepattanó) harcias támadó játékát és Van Rijs Dóra (8 IBM, 8 pont, 9 védő, 2 támadó lepattanó, 3 kiharcolt fault) 11 lepattanóját” – mondta Diósadi Deák Éva.

Széchenyi KA – Vasas Akadémia/B 69-55 (19-12, 16-17, 20-8, 14-18)
Széchenyi KA: Reider J., Ferenczi K. 12, Kiéta A. 11, Suga L. 5/3, Nagy A., Milkovics R. 20/3, László D. 2, Bende R., Geleta F. 15 Szalai E. 2, Szalai E., Molnárová A. 2
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 4, Aho Tyra 10, Van Rijs Dóra 8, Villányi Diána 7, Antal Fanni 2, Kádár Orsolya 4, Szilágyi Ágnes 2, Záboji Tita 3/3, Sztraka Bíborka 1, Örsi Kata 12, Bartos Blanka 2, Hámori Bernadett