A Vasas Akadémia U16/A csapata Pasaréten fogadta a BEAC együttesét a Kiemelt Kadett Bajnokság alapszakaszában. Gyenge rajtot követően megtalálták a ritmust Diósadi Deák Éva lányai, ami végül győzelemhez vezetett.

„Az ellenfél kezdte jobban a mérkőzést. A második negyed feléig tíz ponton belül tudtak tartani minket. Rengeteg eladott labdánk volt és pontatlanok voltunk helyzetkihasználásban is. A második félidő végén azonban egy 11-0-ás futással stabil vezetésre tettünk szert (27-11). A második félidőnek voltak gyengébb és jobb periódusai, de végül biztosan nyertük a második kadett mérkőzésünket. Kiemelném a statisztikai mutatók alapján Van Rijs Lucát (20 IBM, 7 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz), Van Rijs Dórát (10 IBM, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz, 3 blokk), a mezőnymunkája és a védekezése alapján Aho Tyrát (3 szerzett labda), valamint egy-egy mutató alapján Kádár Orsolyát (4 lepattanó, 2 blokk), Villányi Diánát (7 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Boglárkát (5 szerzett labda, Hámori Bernadettet (5 lepattanó) és Rubint Ágnest (4 lepattanó). A következő edzéseken többek között, azon kell dolgoznunk, hogy az eladott labdáink számát (33) visszaszorítsuk és a lepattanó csatákat (44-48) meg tudjuk nyerni. Természetesen gratulálok a lányoknak, mert védekezésben előre tudtunk lépni. A mai mérkőzésen három negyedben is 10 pont alatt tudtuk tartani az ellenfelet, és a második negyedben csak két pontot kaptunk” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – BEAC Újbuda KA/A 53-28 (14-9, 13-2, 12-12, 14-5)
Vasas Akadémia/A: Van Rijs Luca 16, Van Rijs Dóra 4, Villányi Diána 2, Antal Fanni 8, Kádár Orsolya 5, Aho Tyra 5, Király Alexandra, Rubint Ágnes 8, Tóth Boglárka 2, Sztraka Bíborka, Záboji Tita 3/3, Hámori Bernadett
BEAC Újbuda KA/A: Katona B. 11/6, Tóth B. Jármai A. 5, Telek N. 1, Jelinek R. 4, Szakolczi D. 5Jécsák L. 2, Szénásy Sz., Kis D., Bencsik L., Kalmár E., Schill T.