(14-9, 27-10, 6-25, 13-7)

2017.10.21. szombat 11:00  (Pasarét)

Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 11, Dúl Terka 7/3, Keszy-Harmath Sára 4 , Szerencsés Tamara 12/3, Vígh Bernadett 12/3, Altmann Anna 2, Kun Rita 9, Siklós Dorottya, Góczán Réka, Sitku Zsuzsanna 3, Tóth Fruzsina

Soproni Darazsak Akadémia: Karácsony T. 9/3, Dömötör P. 4, Békés B. 4,  Úr B. 13/3,  Soós D. 4, Balogh L. 12, Lajtai L.5, Ursta S., Gottschling P.,

A védekezésünk olyan alapot adott az első félidei játékunkhoz, hogy a 18 eladott labdánk ellenére remekül kosárlabdáztunk, és a nagy szünetre húsz pont fölé nőtt a két csapat közötti különbség. A harmadik negyedben sajnos minden paraméterben sikerült magunkat alulmúlni (6-25), amivel magunkra húztuk az ellenfelet, és 1 pontról kellet újrakezdenünk a mérkőzést. Azért viszont újra dicséret illeti a lányokat, ahogy a negyedik negyedben (13-7)csapatvédekezésükkel felőrölték az ellenfelet, és a mérkőzés folyamán másodszor is  megnyertük a találkozót. Nagyon szép teljesítmény, hogy négy játékosunk 10 IBM pont fölé került: Kun Rita (25 IBM, 9 pont, 17 lepattanó labda), Szerencsés Tamara (22 IBM, 12/3 pont, 6 szerzett labda, 4 lepattanó labda, 4 kiharcolt fault), Vígh Bernadett (13 IBM, 12/3 pont, 7 lepattanó) és Dúl Terka (11 IBM, 7/3 pont, 8 lepattanó labda,4 gólpassz) és dicséret illeti Mudra Violát és Tóth Fruzsinát a védekezéséért. Remélem a 39 eladott labda (!!) és a harmadik negyed hitehagyott játéka minden játékosunk számára intő jel, és profitálunk belőle a szezon további részére.