DVTK Akadémia /A – Vasas Akadémia /A

63 – 54 (16-21, 15-7, 15-13, 17-13)

DVTK Akadémia /A: Peitl F. 4, Szegeczki N. 9, Bacsó Zs. 8, Ocsenás F. 18, Kababik B. 10, Suhajda V. 2, Vég-Dudás A. 12, Tőzsér V.

Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 6, Dúl Terka 2, Szerencsés Tamara 8, Altmann Anna 20/6, Vígh Bernadett 10, Keszy-Harmath Sára 2, Tóth Fruzsina, Mányoky Réka  2, Kun Rita 4, Rajaram Carmel, Nagy Lili, Sitku Zsuzsanna

Bár védekezésben az első negyedben sem tudtunk meghatározóak lenni, de legalább támadásban gyorsan és dinamikusan játszottunk (16-21). A második negyedtől azonban az ellenfél akarata érvényesült. Védekezésváltásokkal sikerült megtörni a támadásaink lendületét, és miután védekezésben sem tudtunk feljavulni, a félidőre a DVTK átvette a vezetést (31-28). A harmadik negyedet jól kezdtük, visszavettük a kezdeményezést, újra vezettünk (53-57), de sajnos ennél több ma nem volt a csapatban. Hagytuk magunkra erőltetni a DVTK játékstílusát, majd lehajtott fejjel beletörődtünk az eredménybe.

Csak két játékosunk teljesített 10 IBM pont fölött, Altmann Anna (15IBM, 20 pont, 6 lepattanó, 3 kiharcolt fault) és Vigh Bernadett (10 IBM, 10 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda, 3 szerzett labda, 3 gólpassz), valamint Dúl Terka 6 gólpassza volt még kiemelhető.

Az ellenfél dobószázalékban, lepattanó labda szerzésben, és főként küzdésben, lelkesedésben jobban teljesített. Gratulálunk nekik a győzelemhez!