MTK Budapest – Vasas Akadémia /A    49 – 79

(13-23, 13-16, 12-21, 11-19)

MTK Budapest: Bojtár B. 14, Gróf J. 14, Tóth K. 1, Nagy C. 15/3, Hruby L., Szabó F. 2, Szabó R. 3, Sárközy B., Herczeg A., Öcsi B.

Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 12, Dúl Terka 4, Szerencsés Tamara 8, Vígh Bernadett 28, Pintye Petra 2, Tóth Fruzsina 6, Siklós Dorottya 6, Kuncz Petra (Pepe) 8, Kun Rita 4, Rajaram Carmel 1, Nagy Lili, Sitku Zsuzsanna

Az első negyed jó játéka után, a másodikban sokat hibáztunk, különösen a ziccerdobások terén (2-pts 21/6). Vigh Bernadett (23 IBM, 20 pont) teljesítményével hátára vette a csapatot.

A második félidőben támadásban feljavultunk, de védekezésben sem az első, sem a második félidőben nem tudtunk remekelni. Az 1:1 védésben és a segítésekben is még javulnunk kell!

Vigh Bernadett (35 IBM, 28 pont, 7 lepattanó) mellé zárkózott 20 fölötti +/- mutatóban Szerencsés Tamara (14 IBM, 8 pont, 4 szerzett labda), Mudra Viola (7 IBM, 12 pont, 5 lepattanó), Dúl Terka / IBM, 4 pont, 4 szerzett labda, 4 gólpassz). Kiemelkedett még védekezésével és 6 szerzett labdájával Tóth Fruzsina és 14 lepattanójával Kun Rita.

2018.02.25. vasárnap 11:00  (Pasarét)

Vasas Akadémia /A – KSC Szekszárd   68 – 53

(13-20, 19-12, 21-6, 15-15)

Vasas Akadémia /A: Mudra Viola 9/3, Dúl Terka 9/3, Szerencsés Tamara 4, Altmann Anna 16, Vígh Bernadett 15, Keszy-Harmath Sára 2, Mányoky Réka 2, Tóth Fruzsina, Siklós Dorottya, Kuncz Petra (Pepe) 11, Kun Rita, Pintye Petra

KSC Szekszárd: Andi H. 4, Marsai D., Vincze N. 8, Miklós M. 14/6, Istókovics A. 6, Haag P. 2, Viszmeg M. 6, Holcz Rebeka 8, Sinka N. 5/3

Az első félidőben mind védekezésben, mind támadásban elég hullámzó teljesítményt nyújtottunk. (3. perc 10:2, 10. perc 13:20, 14.perc 22:22, 20.perc 32:32) A második félidőre összeállt a védekezésünk, a harmadik negyedben összesen 6 pontot kaptunk. Védőlepattanót pedig a második félidőben 21-et szedtünk az első félidei 13-mal szemben. Védekezésben Mudra Viola (9/3 pont, 3 gólpassz) és Dúl Terka (15 IBM, 9/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) Vincze Nikolett védésében remekelt. Az ellenfél védekezésváltásai ellenére támadásban is jól teljesítettünk. A szekszárdi zóna ellen Vigh Bernadett (26 IBM, 15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Altmann Anna (16 pont, 14 IBM, 6 lepattanó) remekül játszott. Ezen kívül ki kell emelni Szerencsés Tamara (9 védőlepattanó, 4 gólpassz, 9  IBM, 4 pont) , Kuncz Petra (13 IBM, 11 pont, 6 lepattanó, 3 kiharcolt fault, 3 gólpassz) és Tóth Fruzsina (4 lepattanó, 3 gólpassz) teljesítményét.

Gratulálok a csapatnak a második félidő fegyelmezett védekezéséhez, valamint az okos támadójátékhoz és a győzelemhez!