2016. október 22-23. Sopron – U12 Nemzetközi torna

Remek nemzetközi tornán vehettünk részt gyerek csapatunkkal Sopronban a Darazsak Akadémia meghívására, és nagyon hasznos és tanulságos meccseket játszhattunk.

Remek első mérkőzésünk után, ahol a horvát csapattal játszottunk egy nagy iramú meccset kemény védekezéssel,  20 ponttal tudtunk megnyerni, (és csak 31 pontot kaptunk) csak egy óránk volt pihenni és már a hazai csapat ellen melegítettünk.
Nagyon megleptek a lányok az első pár percben, olyan sebességgel estek neki a hazaiaknak. Nem ismertek elveszett labdát, és olyan védekezést produkáltak, hogy a 4. percben 4-11-nél időt is kért a Darazsak edzője.

Bár a lendület a második negyedre is megmaradt, sajnos a magasságbeli és testsúlybeli különbséget nem tudtuk kiegyenlíteni. Védekezésben igyekeztünk kiszorítani a magas soproni lányokat a palánk alól, de támadásban nem igaz tudtunk pontokat szerezni (15-5).

A második félidőben már látható volt a fáradság a lányokon, frissebben mozgott ellenfelünk és ezen a délutánon megérdemelten nyertek.
Vasárnap reggel a szlovén Celje csapatával játszottunk, ismét ott voltunk egész pályán és sok labdát szereztünk, valamint kezdtek a lányok ráérezni, hogy mit is jelent passzsávban védekezni. 13 pontot engedélyeztünk egész meccsen ellenfelünknek és nagyon örültem, hogy a két nap során rengeteg olyan technikai elemet láttam viszont, amit edzéseken sokat gyakoroltunk.
Köszönjük a Soproni Darazsak Akadémiának a meghívást, nagyon hasznos és tanulságos meccseken fejlődhetett U12-es csapatunk.
1. mérkőzés 2016. október 22. szombat 12:30
Vasas Amazonok-Zagreb 50-31 ( 10-9, 11-3, 18-9, 11-10)
Vasas: Láng-Miticzky Blanka2, Maróty Dalma, Ulrich Zoé 2, Rátkai Eszter 13, Istenes Zsuzska 6, Aho Tyra 6, Szilágyi Ágnes 14, Igaz Eszter 1, Kálmán Liza 2, Molnár Fruzsina 4, Eperjesi Dóra, Záboji Tita, Maróty Dorottya.
2. mérkőzés 2016. október 22. szombat 15:30
Soproni Darazsak Akadémia -Vasas Amazonok 70-43 ( 21-17, 15-5, 17-12, 18-9)
Vasas: Láng-Miticzky Balnka, Maróty Dalma, Ulrich Zoé 7, Rátkai Eszter 4, Istenes Zsuzska 4, Aho Tyra 10, Szilágyi Ágnes 9, Igaz Eszter 2, Kálmán Liza, Molnár Fruzsina 8, Eperjesi Dóra, Záboji Tita, Maróty Dorottya.
3. mérkőzés 2016. október 23. vasárnap 9:30
Vasas Amazonok-Zkk Athlete Celje 63-13 (9-3, 10-2, 22-0, 22-8)
Vasas: Láng-Miticzky Blanka 4, Maróty Dalma 2, Ulrich Zoé 12, Rátkai Eszter 13, Istenes Zsuzska 4, Aho Tyra 3, Szilágyi Ágnes 4, Igaz Eszter 2, Kálmán Liza 4, Molnár Fruzsina 9, Eperjesi Dóra 4, Záboji Tita 2, Maróty Dorottya.
Csapatunk legjobb játékosa SZILÁGYI ÁGNES lett.