Szoros mérkőzést játszott kadett csapatunk a kiemelt junior bajnokságban a PVSK ellen. A győztes kiléte az utolsó percekben is kérdéses volt, lányaink azonban magabiztosak maradtak a végjátékban is.

„Az elmúlt hétvégéhez hasonlóan, most is partiban tudtunk maradni egy junior csapattal. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva estek a kosarak, 10 pont fölötti különbség egyik csapat javára sem alakult ki. Sokszor zavarba tudtuk hozni ellenfelünket a letámadásunkkal, nagyon szép helyzeteket alakítottunk ki, többé-kevésbé pontos befejezésekkel, és bár minimálisan, de jobbak voltunk, a lepattanók megszerzésében (43-41), és az eladott labdák terén (22-23) is. A végjátékban nagy volt az izgalom, mindkét csapat sokat hibázott, de a kihagyott öt büntetődobásunk ellenére, sikerült egylabdás mérkőzést nyernünk a kiemelt juniorok között. A statisztika alapján kiemelném Van Rijs Lucát (23 IBM, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 4 szerzett labda), Van Rijs Dóra (10 IBM, 10 lepattanó, 3 kiharcolt fault, 4 szerzett labda), Kádár Orsolyát (4 lepattanó, 2 blokk), Rubint Ágnest (4 lepattanó), Villányi Diánát (4 lepattanó), Hámori Bernadettet (3 lepattanó, 3 kiharcolt fault). Dicséret illeti az egész csapatot a védekezésért, mivel az első negyed kivételével 10 pont körül tudtuk tartani az ellenfelünket, sőt a negyedik negyedben összesen csak 7 pontot kaptunk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/B – PVSK Nemzeti Akadémia 54-51 (20-20, 12-12, 10-12, 12-7)
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 17, Van Rijs Dóra 5, Villányi Diána 6, Antal Fanni 6, Kádár Orsolya, Bartos Blanka 8/6, Tóth Boglárka 2, Rubint Ágnes 5, Záboji Tita, Szilágyi Ágnes 2, Hámori Bernadett 3
PVSK Nemzeti Akadémia: Pálfi V. 3/3, Horváth B. 14, Földing A. 5/3, Borbás P. 20, Lauer V. 3/3, Mándity M. 2, Auth R. 1, Palásti J. 1, Temes B. 2,