Szerdán két csapatunk is megkezdte a rájátszást a junior bajnokságban. U18-asaink a felsőházban Sopronban szereztek magabiztos győzelmet, U16-os csapatunk pedig a Zsíros Akadémia Kőbánya otthonában szenvedett vereséget.

„Első perctől fogva a megbeszélt feladatokra koncentráltunk, amivel már a mérkőzés korai periódusában előnyre tettünk szert. Pontosan támadtunk, és nagy nyomást gyakoroltunk a labdára védekezésben. Kemény munkát végeztek a lányok a lányok hátul, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a védőlepattanóknak köszönhetően szereztük meg az előnyt. A második negyedben rá tettünk még egy lapáttal támadásban, több gyorsindítással próbálkoztunk, szépen járt a labda. A szünet után kicsit kiengedtünk, mély rotációval játszottunk, a győzelem nem forgott már veszélyben. Elégedettek lehetünk a mutatott teljesítménnyel, gratulálok a csapatnak. Külön szeretném kiemelni Madár Eszter (30 IBM, 20 pont, 12 lepattanó), Szerencsés Tamara (12 IBM, 11 pont), és Vígh Bernadett (13 IBM, 8 pont, 7 lepattanó) teljesítményét” – mondta a csapat edzője, Igor Skocovski.

Soproni Darazsak Akadémia Vasas Akadémia  51-88 (7-21, 14-30, 17-19 13-18)
Vasas Akadémia/A: Vígh B. 8,Dúl T. 7, Siklós D. 2, Mudra V. 6, Altmann A. 2, Kuncz P. L, Lőrinczy P. 10, Salamon Zs. 8, Nagy L.8, Kun R. 5, Szerencsés T. 11, Madár E. 20
Soproni Darazsak Akadémia: Balogh T., Soós D. 5, Úr B. 5, Németh B., Dömötör P. 11, Deák K. 4, Gottschling P. 2, Pfeiffer V. 24, Konkoly L., Karácsony T.,

Kadett csapatunk nem hagyta el Budapestet, a Zsíros Akadémia Kőbánya ellen játszott a középház zöld csoportjában.

„Az alsóházi rájátszás első mérkőzését kicsit dekoncentráltan kezdtük, sok ziccert hibáztunk és sok labdát adtunk el, így már az első félidőben 10-12 pontos hátrányba kerültünk. A harmadik negyedben többször is be tudtunk jönni 10 pont alá, de sajnos nem tudtuk stabilizálni sem a teljesítményünket, sem az eredmény. A negyedik negyedre az ellenfél agresszív játéka felőrölt minket. Fejben és védekezésben összeroppant a csapat, és húsz pont főlé kúszott a különbség. Az utolsó percekben egy újabb hajrával és letámadással még kozmetikázni tudtunk az eredményen. Védekezésünkkel nem vagyok elégedett, ezen még sokat kell dolgoznunk. A mezőnymunka és a statisztikai adatok alapján kiemelném Van Rijs Lucát (14 IBM, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 szerzett labda), Rubint Ágnest (17 IBM, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) és Kádár Orsolyát (12 IBM, 9 lepattanó, 3 kiharcolt fault). Sokat kell még dolgoznunk, hogy a következő mérkőzéseken kiegyensúlyozottabb teljesítményt tudjunk nyújtani, és koncentráltabban tudjunk játszani” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Vasas Akadémia/B 68-50 (21-14, 19-13, 9-11, 19-12)
Zsíros Akadémia Kőbánya: Tar Cs. 14, Horváth L. 13, Gallyas A. 14, Takács D. 8, Turi E. 7, Csere: Oberfrank L. 2, Kutrik Dóra 10/3, Tálas L.
Vasas Akadémia/B: Van Rijs Luca 19/6, Van Rijs Dóra, Villányi Diána, Antal Fanni 2, Kádár Orsolya 6, Csere: Szilágyi Ágnes 4, Záboji Tita 4, Örsi Kata 5, Rubint Ágnes 10, Hámori Bernadett, Király Alexandra