Ismét mindkét kadett csapatunk pályára lépett a hétvégén. A kiemelt U16-os bajnokságban a BEAC ellen sikerült nyernünk, azonban a regionális U18-as bajnokságban B csapatunk kikapott az MTK-tól.

Kadett A csapatunk a BEAC ellen lépett pályára vasárnap a kiemelt kadett bajnokság keleti csoportjában. Az első félidőben nagyszerűen védekeztünk, és nagy iramot diktáltunk, amivel az ellenfél nem tudta tartani a lépést (11-49). A második félidőben más feladatot kaptak a lányok támadásban és védekezésben is, ami nem ment olyan jól, mint az első félidei letámadás, és az emberfölényes játék.

„Különösen a negyedik negyed (15-15) eredménye volt számomra érthetetlen. Hiányzott a játékunkból a küzdés és a koncentráció. Az első három negyedért gratulálok a lányoknak. Ki szeretném emelni az első félidő játéka alapján az „egész csapatot”, valamint a statisztikai mutatók alapján Kuncz Petrát (23 IBM, 15 lepattanó, 4 gólpassz), Lőrinczy-Csomós Palómát (18 IBM, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Dúl Terkát (16 IBM, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Sitku Zsuzsannát (14 IBM, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) és Antal Fannit (10 IBM, 5 l,lepattanó)” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

BEAC-Újbuda KA/A – Vasas Akadémia/A 32-81 (2-21, 9-28, 6-17, 15-15)
BEAC-Újbuda KA/A: Kis D. 7, Katona B. 2, Németh V. 7/3, Pfandler P. 4, Vári A. 2, Tóth Z., Horváth P. 8, Kalmár E., Sági A. 2, Limpek V., Muschna K.,
Vasas Akadémia/A: Dúl Terka 13/3, Nagy Lili 4, Lőrinczy- Csomós Palóma 13, Kuncz Petra 6,, Sitku Zsuzsanna 14, Rajaram Carmel 6, Siklós Dorottya 5/3, Boros Lola 4, Van Rijs Luca 4, Antal Fanni 8, Édes Emese 4A szombati regionális junior bajnokság szintén fővárosi rangadót hozott, kadett B csapatunk azonban alul maradt az MTK ellen.

„Ezen a mérkőzésen a védekezést csak a második negyedben alkalmaztuk. A támadásainkkal nem volt gond, 73 ponttal mérkőzést lehetett volna nyerni, ha a védekezést is komolyan vesszük. A dobóversenyben viszont az ellenfél jobb volt. Gratulálunk nekik” – mondta Diósadi Deák Éva.

MTK Budapest – Vasas Akadémia/B 89-73 (24-16, 10-21, 31-23, 24-13)
MTK Budapest: Kelemen B. 14, Bojtár B. 13, Nagy A. 12/3, Gróf J. 19/3, Hruby L. 8, Ozsvárt K. 10/6, Öcsi B. 4, Darvas D., Kalmár N. 2, Szűcs A. 7/3
Vasas Akadémia/B: Dúl Terka 11, Nagy Lili 13/3, Kuncz Petra 2, Antal Fanni 2, Lőrinczy-Csomós Palóma 7, Rajaram Carmel 10, Péter Virág 2, Van Rijs Luca 8, Édes Emese 14, Herhoff Dóra 2, Tóth Boglárka 2