1. Március 25. Csütörtök 18:30 Erzsébet utca

Kiss Lenke KS/A – Vasas Amazonok/B 78-59

( 17-6, 17-19, 26-18, 18-16)

Vasas: Rátkai Eszter 12, Láng-Miticzky Blanka 9, Ulrich Zoé 9, Örsi Kata 8, Kálmán Liza 6, Kohán Patrícia 4, Rubint Ágnes 4, Istenes Zsuzska 2, Aho Tyra 2, Szilágyi Ágnes 2, Záboji Tita 2, László Réka 1.

Folytatódtak a felső ház kűzdelmei a budapesti serdülő bajnokság rájátszásában.

Kishitűen és bátortalanul kezdtük a mérkőzést, a nálunk idősebb, magasabb és erősebb ellenféllel szemben. A sok eladott labda és kihagyott üres ziccerek miatt csak 6 pontot sikerült szereznünk.

Második ötösünk már bátrabban játszott, agresszívabban védekezett és sikerült a negyedet megnyernünk.

A második félidőben nagyon szépen játszottak a lányok támadásban, üres elzárásokból, 1:1 kiosztásokból pontos középtávoli tempókból voltak eredményesek, viszont a védekezésünk nagyon puha és szellős volt, és sok indításgólt kaptunk.

Tanulságos meccset játszottunk, érezhették a lányok, hogy gyorsabb passzokat, gyorsabb döntéseket kellett hozni ahhoz, hogy kosarakat tudjunk dobni.

1. Május 26. Szombat 10:00 Dinnyehegyi köz

Török Flóris-Törekvés SE – Vasas Amazonok/B 45-108

( 6-26, 11-28, 14-34, 14-20)

Vasas: Szilágyi Ágnes 22, Aho Tyra 17, Maróty Dorka 16, Örsi Kata 15,  Záboji Tita 10, Ulrich Zoé 8, Istenes Zsuzska 8, Rubint Ágnes 6, Soós Réka 4, Kemecsei Zita 2, Palánki Hella.

Hatalmas lendülettel kezdték a lányok a mékőzést, rengeteg labdát szereztek és könnyű gólokkal hamar 20 pont lett a különbség.

Örülök, hogy az edzésen gyakorolt elemekből egyre többet láttam a csapattól, és akik az eddigi mérkőzéseinken kevesebbet vállalkoztak, azok ma bátran és ponterősen játszottak.