Serdülő/A csapatunk két nagyon kemény mérkőzést játszott le a hétvégén. A Kaszások Akadémia/A és a Bajai NKK ellen sem volt könnyű dolga lányainknak, azonban mindkét mérkőzésen sikeresen vettük az akadályokat.

„Végig szoros mérkőzést játszottunk ellenfelünkkel. Rossz védekezéssel és bizonytalan támadó játékkal kezdtünk, majd a második negyed közepére bemelegedtünk. Ott vettük át a vezetést. A második félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, a mérkőzést az utolsó két percben tudtuk a magunk oldalára fordítani egy 0-6-s rohammal, remek védekezéssel, labdaszerzésekkel és koncentrált, pontos befejezésekkel.
Szeretném kiemelni elsősorban Heltovics Kincsőt (10 IBM, 5 lepattanó, 6 szerzett labda) nagyszerű védekezése miatt. Valamint statisztikai mutatók alapján Kendelényi Lucát (23 IBM, 15 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 blokk), Szabó Emiliát (10 IBM, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 3 szerzett labda) és Vigh Esztert (6 szerzett labda, 5 assziszt). Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, óriásit küzdöttek a lányok. Minden nehéz helyzetben volt egy-egy játékos, aki jó védekezéssel, szerzett labdával, lepattanóval, jó helyzetfelismeréssel  vagy dobott kosárral átsegítette a csapatot a mélyponton” – mondta a csapat edzője, Diósadi Deák Éva.

Kaszások Akadémia/A – Vasas Akadémia/A 53-57 (17-13, 7-16, 16-16, 13-12)
Kaszások Akadémia/A: Babai-Bognár K. 4, Csicsvári Z. 4, Csocsán F. 9, Bene R., Czirkos A. 19, Mahmoud N. 1, Kronavetter L. 14, Rompos A., Bobvos M., Sterbenz D. 2, Kerékgyártó L.
Vasas Akadémia/A: Heltovics Kincső 6, Mayr Lara 2, Dévai Blanka, Ábrahám Emma 3, Harmati Emma 4, Szabó Emília 9, Schannen Zoé 2, Dúl Fanni 2, Vigh Eszter 8, Kendelényi Luca 13, Kaszás Lili 4, Lengyel Luca 4

„Az első negyedben harcos védekezéssel és nagyszerű támadó játékkal megleptük az ellenfelünket (32-11). A második negyedben tisztes helytállással ugyan, de kissé nehézkesen játszottunk. Így a félidőben tetemes előnnyel tudtunk fordulni. A második félidőben nem tudtuk azt nyújtani, amit az elsőben. Koncentrációban, agilitásban, lelkesedésben és a kultúrállt serdülő kosárlabdában alulmaradtunk az első félidőhöz képest. Győzelmünk viszont szerencsére nem forgott veszélyben. Védekezésben ismét Heltovics Kincsőt kell kiemelnem, amit a statisztikai mutatók nem tükröznek. Dicséretet érdemel, az első negyedben mutatott, nagyon összeszedett, parádés csapatjáték miatt mindegyik játékosunk, aki az első negyedben pályára lépett, Kendelényi Luca (33 IBM, 10 lepattanó, 6 blokk), Vigh Eszter (14 IBM, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 assziszt), Szabó Emília (9 IBM, 4 assziszt), Dúl Fanni, Kaszás Lili és Ábrahám Emma. Jó statisztikai mutatókat produkált még Harmati Emma (14 IBM, 7 lepattanó) és Mayr Lara (4 lepattanó, 5 szerzett labda). Gratulálok a csapatnak a nagyon értékes két győzelemhez. Dolgozunk tovább, hogy kijavítsuk a hibáinkat, és egyre több technikai és taktikai elemet tudjunk alkalmazni a mérkőzéseken is” – értékelt Diósadi Deák Éva.

Vasas Akadémia/A – Bajai NKK 74-60 (32-11, 15-14, 14-16, 13-19)
Vasas Akadémia/A: Szabó Emília 8, Dúl Fanni 5, Vigh Eszter 10, Kendelényi Luca 18, Kaszás Lili 2, Dévai Blanka 2, Schannen Zoé 2, Mayr Lara 6, Heltovics Kincső 6,, Ábrahám Emma 4, Harmati Emma 11, Lengyel Luca
Bajai NKK: Ikotity R., Tamás A. 23, Becsi B. 2, Török R. 2, Nánai R. 4, Vida H. 3, Orsós L., Márton V. 8, Péter E. 2, Bánáti L., Fleckenstein K. 16, Berencsi K. 1