2. Vasas Akadémia-Tatabányai KC 86-66 / NB1B
  4. Budapesti serdülő bajnokság-rájátszás 1-5. helyért

Edzői összefoglaló

CMB UNI-CARGO Győr – Vasas Akadémia 96-62

Női Nb1/A 13. bajnoki forduló

Mérkőzés:

Pontatlanul kezdtük a mérkőzést. Mindkét oldalon támadásban és védekezésben is rontottunk és könnyen előnyt adtunk az egyébként is rendkívül erős Győrnek. Időkérés után próbáltunk szigorítani a védekezésen, de falt problémáink miatt ezzel sem tudtunk javítani a helyzeten. Az első negyed végén 24-10-re vezetett a Győr.

A második negyedben aztán magunkhoz tértünk és sikerült agresszíven védekezni labdát szerezni és ezáltál támadásban is ritmust találni. Ebben a negyedben bár védekezésben nem sikerült javulnunk, hiszen ugyanannyi pontot engedtünk ellenfelünknek, de támadásban sikerült megtalálni a ritmust és pontosabbnak lenni. Második negyedet ha csak két ponttal is de sikerült megnyerni, így a félidőben 12 pontos különbséggel fordultunk.

A harmadik negyed első felében ez a különbség állt be és nem sikerült közelebb férkőzni. A negyed második felében a zónánk ellen több távoli kosárral a Győr ellépet és még ebben a negyedben eldöntötte a mérkőzést.

Az utolsó szakasz csak formalitás volt melynek során igyekeztünk mindenkinek lehetőséget adni illetve egyes játékelemeket gyakorolni. A Mérkőzés végeredménye 96-62.

Összegzés:

Támadásban rengeteg pontatlanság jellemzett minket, rossz dobószázalék sok kihagyott ziccer büntető. Karakasevic korai faltproblémái miatt centerben is kevesek lettünk a nagyon jó centersorral rendelkező Győr ellen, akik minden próbálkozásunkra, gondolok itt a védekezés váltásokra, gyorsan megoldást találtak.

Pontszerzők:

Demeter 3, Böröndy 12, Tóth 6, Karakasevic 9, Kalu 18, Heljic 4, Ambrus 2, Mérész 8

Földi Attila

2018-01-22

CMB Cargo-UNI Győr – Vasas 96-62

(24-10, 24-26, 27-9, 21-17)
Győr, 100 néző.

Vezette: Kulcsár, Szalai, Tóth K.

Győr: Czank 6, Fields 20/6, Török Á. 13, Krivacsevics 14, Goree 9. Csere: Robinson 7/3, Simon Zs. 13/9, Sztyepanova 4, Varga Zs. 8, Markó, Laklóth, Szabó P. 2.
Edző: Völgyi Péter.

Vasas: Kalu 18, Farkas F., Tóth O. 6, Heljic 4, Karakasevic 9/3. Csere: Böröndy 12/3, Mérész 8, Kaposi-Demeter 3/3, Ambrus 2, Samilbegovic.
Edző: Földi Attila.

A hazai együttes az találkozó legelejétől egyértelművé tette, hogy nem akar váratlan meglepetésben részesülni. A mieink az első pontjaikat a negyedik percben szerezték meg, de ekkor már tíz szerepelt a hazaiak neve mellett az eredményjelző táblán. A második játékrészben valamennyire felvettük a ritmust és a félidő hajrájában tíz pontra csökkentettük a hátrányt. A győriek frissen igazolt légiósának, Robinsonnak két triplája után azonban mégis jelentős előnnyel mehettek a zöld-fehérek a szünetre.
A térfélcsere után lendületes játékkal ismét állva hagyták csapatunkat a vendéglátók. A zárószakaszban egyetlen nyitott kérdés maradt, hogy elkerüljük-e a száz kapott pontot…